پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گفتگو جهت پرس با نماینده شیراز

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف دشمن از چنین اقدامات و جنایاتی ایجاد رعب و وحشت است، دشمن به دنبال این است که مردم به حرم ائمه نیایند یا از عزاداری در محرم بهراسند.

منتشر شده در 23 مرداد 1402
در سرویس

رضا آرمانیان – باز هم صدای گلوله در صحن حرم شاهچراغ شیراز خواب را از چشمان حافظان این سرزمین ربود. گلوله ای که آبان سال گذشته سینه ۱۳ تن از هم وطنانمان را شکافت غروب ۲۲ مرداد ماه ۱۴۰۲ یکی از خادمان حرم را به شهادت رساند. اما عکس العمل سریع نیروهای امنیتی در دستگیری عاملان جنایت شاهچراغ اجازه نداد وگرنه معلوم نبود این بار مدعیان دروغین زن زندگی آزادی و تروریست های داعشی  و کاسبان تحریم چند کودک و مادر بیگناه دیگر را نشانه گرفته بودند تا حرص خود از همراهی نکردن مردم با آنها را اینگونه نشان دهند.

در خبرها آمده است در این عملیات تروریستی دو تروریست از باب المهدی قصد ورود به حرم شاهچراغ را داشتند که در ورودی حرم به سمت زائران تیراندازی کردند که یکی از تروریست ها دستگیر و نفر دوم موفق به فرار از صحنه شد که سپس توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

علیرضا پاک فطرت، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تکرار جنایت داعش در حرم شاهچراغ را تحلیل کرده و در گفتگو با جهت پرس گفت:  این جنایات تروریستی علائم و نشانه هایی است که سیستم امنیتی کشور بایستی دقت بیشتری به خرج دهد هر چند اتفاقی که بار دیگر در حرم شاهچراغ شیراز روی داد جزو همان موارد بیشمار اقدامات تروریستی بود  که اکثرا توسط دستگاه امنیتی کشور در چند وقت اخیر کشف شده بود  اما این مورد شناسایی نشده است.

وی عنوان کرد: شیراز سومین حرم اهل البیت(ع)  و استان مهمی در جنوب کشور است  و متاسفانه شهرهایی مانند شیراز و تهران  هم در بحث اغتشاشات و هم ترورها و فتنه ها  می تواند صدای بلندی برای ضد انقلاب باشد، وقتی تروریست ها چنین حادثه ای در شیراز رقم می زنند به خیال خودشان صدای بلندی دارد و دیگران آن را میشنوند.

خشم داعش از عزاداری های حسینی در حرم شاهچراغ

پاک فطرت با اشاره جایگاه خاص شیراز در مراسمات محرم و صفر و عصبانیت داعش از این موضوع  ادامه داد: شیراز بیش از 500 هیئت عزاداری دارد که  در تمام ایام محرم و عاشورا و تاسوعا و شام غریبان ازبعد از نماز مغرب و عشا  تا نمازصبح با شور و حرارتی بیش از سالهای گذشته به عزاداری سید و سالار شهیدان  در حرم می پرداختند.

وی افزود: داعش که مخالف عزاداری و هیئت های امام حسین(ع) است  خیلی ناامید شد و از در تلافی بر آمد و از طرف دیگر جنایت سال گذشته داعشی ها در حرم شاهچراغ با واکنش به موقع نیروهای امنیتی و دستگیری آنها را به سزای عملشان رساندند و همین ماه گذشته یکی از آنها اعدام شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه درست است که این جنایتی تروریستی بود و یکی از خادمان حرم را به شهادت رساند اما هنر نبود، گفت: حتی خیابان های اطراف حرم شاهچراغ هم در زمان نماز مغرب و عشا مملو از جمعیت است و تیراندازی و ترور کور داعش در آن زمان نتوانست اتفاق بزرگی رقم بزند چرا که اقدام به موقع نیروهای امنیتی جلوی آن را گرفت که جای تقدیر و تشکر دارد.

هدف دشمن ایجاد رعب و وحشت است

وی هدف دشمن از چنین اقدامات و جنایاتی ایجاد رعب و وحشت است، ادامه داد: دشمن به دنبال این است که مردم به حرم ائمه نیایند و از عزاداری در محرم بهراسند اما  بعد از این جنایت حرم شلوغ تر می شود و مردم بیشتری برای نماز جماعت و عزاداری می آیند چرا که  مردم باکی از آنها ندارند.

نماینده مردم شیراز با اشاره نیاز به کنترل مرزها برای جلوگیری از ورود تروریست ها به داخل کشور تاکید کرد: وزیر کشور بایستی  روی  مرزهای شرقی کشور نظارت بیشتری بگذارند تا هر تبعه  بیگانه ای نتواند بدون شناسنامه و پاسپورت و مدارک شناسایی  وارد کشور شوند و اگر نیاز به لایحه  ای در این زمینه وجود دارد مجلس آمادگی دارد تا  اگر کسی بدون مدارک وارد ایران اسلامی شد تنبیه های سختی در انتظارش باشد.

وقتی تحریم محرم هم جواب نداد

پاک فطرت با اشاره به تحریم محرم از سوی دشمن از ابتدای محرم امسال گفت: داعش دست پروده آمریکاست، همان دشمنی که تمام شبکه ها و رسانه های ضد انقلاب و منافق مانند اینترنشنال ومن و تو و … را ساپورت مالی می کند و این افراد حقوق بگیر دلاری آمریکا هستند؛ داعش هم یکی از همین هاست که حقوق می گیرد و کارهای تروریستی انجام می دهد.

وی ادامه داد:  با وجود تحریم محرم و صفر و لباس عزای حسینی و تهدید و ارعاب مردم از سوی دشمن و ضد انقلاب برای برگزاری  عزاداری و رفتن به حرم های مطهر با بمب گذاری و ترور، شاهد بودیم که تمام هیئت ها مردمی و خود جوش بیش از سال های قبل وارد میدان شده و هر ده شب عزای حسینی را با شور و امکانات بیشتری  بدون ترس از این تهدیدات دشمن برگزار  کردند و مردم هم همه آمدند.

پاک فطرت گفت: دشمن  در دهه اول محرم نتوانست آنطور که باید کاری انجام دهد و تهدیداتش را عملی کند چرا که عظمت عزاداری های حسینی  و عظمت امام حسین(ع) به اندازه ای بود که دشمن  حتی اگر مسلح  و آماده بود و اسلحه هم داشت نتوانست اقدام خشنی انجام دهد و بعد از عزاداری ها ترور کوری انجام دادند که هیچ ارزش نظامی از منظر مردم ندارد.

 

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/1188

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی