پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

گزارش جهت پرس از روند برکناری رئیس اتاق بازرگانی؛

تخلفات و فعالیت‌های مجرمانه سلاح‌ورزی باعث برکناری او شد!

رئیس اتاق بازرگانی که با وجود رد صلاحیت از سوی وزارت اطلاعات باز هم در انتخابات رای آورد، روز گذشته بعد از ماه‌ها برکنار شد.
منتشر شده در 2 آبان 1402
در سرویس |

پس از چهار ماه تاخیر، جلسه نهایی شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی با حضور اعضای این شورا شامل وزیر صمت به عنوان رئیس شورا، وزیر اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان ملی استاندارد و سه نفر از اعضای اتاق بازرگانی برگزار شد تا درباره تعیین تکلیف انتخابات غیرقانونی هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران تصمیم‌گیری کنند.

در جلسه روز گذشته که بیش از 6 ساعت به‌طول انجامید، پس از بررسی ابعاد مختلف این ماجرا و تخلفاتی که در جریان برگزاری انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران انجام شد، صورت‌جلسه ابطال انتخابات تنظیم و به اتفاق آرا به تصویب رسید.

در عین حال برخی رسانه‌های اصلاح طلب هم در یک بازی رسانه‌ای برای ابقای سلاح‌ورزی موضوعاتی را مبنی بر ناتمام ماندن جلسه مطرح کردند که صحت ندارد و تصمیم قطعی شورای عالی نظارت بر ابطال این انتخابات غیرقانونی هست.

علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار جمله «ایستادگی بر مُرِّ قانون» به ابطال انتخابات اتاق بازرگانی واکنش نشان داد.

اتاق بازرگانی

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت پیش از این هم در اظهاراتی درباره ریاست حسین سلاح‌ورزی در جمع دانشجویان دانشگاه بهشتی، گفته بود: تکلیف صلاحیت آقای سلاح‌ورزی کاملا روشن است و هیئت نظارت که یک نهاد فرا قوه‌ای است به محض تشکیل جلسه ریاست ایشان را تعیین تکلیف می‌کند. دولت به عنوان نهاد نظارتی اظهار نظر کرده است و نهاد مربوطه هم در دولت شفافیت اعلام کرده که واجد صلاحیت نیست.

انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران 28 خرداد امسال درحالی برگزار شد که صلاحیت حسین سلاح ورزی برای حضور در این انتخابات از سوی مراجع نظارتی و اطلاعاتی از جمله وزارت اطلاعات تایید نشده بود و حضور وی در این انتخابات غیرقانونی بود، بنابراین نتیجه انتخابات ریاست اتاق بازرگانی هم مورد پذیرش این نهادها و دولت و مجلس قرار نگرفت.

هفته گذشته سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد به عنوان عضو شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی اعلام کرد که با توجه به تخلفات صورت گرفته در برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی ایران، نظر دولت معطوف به رفع ابهامات انتخابات خرداد ماه است، لذا دعوت‌نامه‌ای برای اعضا به منظور رسیدگی به موضوع تخلفات انتخابات ارسال شده است.

در حالی طی چهارماه گذشته برخی جریان‌ها در داخل کشور سعی داشتند، با اعمال فشار بر شورای عالی نظارت مانع تصمیم‌گیری در برابر این تخلف شوند، به‌گونه‌ای که موفق شدند، برای مدتی این جلسه را به تاخیر بیاندازند، ولی اعضای شورای عالی نظارت بر اتاق بالاخره تصمیم نهایی خود را در جلسه امروز گرفتند و به اتفاق آرا به ابطال انتخابات ریاست اتاق بازرگانی ایران رای دادند.

در نهایت با رای امروز شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی، حسین سلاح ورزی از ریاست اتاق بازرگانی ایران برکنار شد.

سلاح‌ورزی برکناری خود را تکذیب کرد!

سلاح ورزی رییس اتاق بازرگانی ایران با انتشار توئیتی برکناری خود را تکذیب کرد. وی در این باره نوشت: امروز جلسه شورایعالی نظارت برگزار شد، جلسه بدون تنظیم هیچ صورتجلسه و امضا و توافقی بعد خروج تعدادی از اعضا، بی نتیجه خاتمه یافت. بخش خصوصی ایران همچنان در کنار حاکمیت در خدمت به اقتصاد کشور فعال است. به خبرسازی‌های نادرست توجهی نکنید.

تخلفات و فعالیت‌های مجرمانه سلاح‌ورزی باعث برکناری او شد!

 

در حالی سلاح ورزی رای اکثریت اعضای شورای عالی نظارت برای ابطال انتخابات اتاق بازرگانی را تکذیب می کند که اولاً شانی در تکذیب این خبر ندارد چرا که قاعدتا کسانی که به ابطال این انتخابات رای دادند می توانند چنین رایی را تکذیب کنند.

البته آقای سلاح ورزی در تکذیب کردن اخبار درست سابقه درخشانی دارد و پیشتر متن استعفای خود از ریاست اتاق بازرگانی را هم که در رسانه ها منتشر شده بود، تکذیب کرد ولی بعداً مشخص شد که چنین متن استعفایی را نوشته ولی با فشار اطرافیان پس گرفته است.

نگفتن همه ماجرا شگرد قدیمی امثال آقای سلاح ورزی هست تا مثلا بخواهند ماجرا را به نفع خود رقم بزنند. جلسه امروز که به صورت ناقص از سوی سلاح ورزی روایت شده، حاکی است، دو نفر از اعضای دولتی شورای عالی نظارت پس از اینکه در داخل جلسه رای قطعی خود به ابطال انتخابات اتاق بازرگانی را اعلام کردند، به دلیل مشغله مهم دیگری مجبور به ترک جلسه شدند. در پایان جلسه هم صورتجلسه ابطال انتخابات تنظیم و مصوب شده است.

حتی برخی افراد که منافعشان ایجاب می‌کرد حامی سلاح‌ورزی باشند گوشه‌ای از بازی رسانه‌ای اصلاح‌طلبان را به دست گرفتند. این افراد باز هم با مطالب دروغین سعی داشتند باعث فریب افکار عمومی شوند تا حتی برکناری سلاح‌ورزی هم بدون هزینه برای دولت تمام نشود. نمونه‌ای از این افراد علی شریعتی فعال بخش خصوصی و عضو اتاق بازرگانی ایران است که در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: پیگیری‌ها مشخص کرد صورتجلسه‌ی برکناری در کار نبوده ولی روشنه حلقه‌ی کوچکی در دولت (جریان همیشه پایدار) متشکل از خلجی و بهادری جهرمی و خاندوزی به وزیر صمت یکدستی زده‌اند تا او را در برابر موج رسانه‌ای قرار دهند. #بخش_خصوصی اجازه نمی‌دهد جریان‌سازی بجای قانون حاکم شود! مطمعن باشید!

photo_2023-10-23_23-21-24

علل برکناری رئیس اتاق بازرگانی چیست؟

بر اساس این گزارش شورای‌عالی نظارت متشکل از وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر امور اقتصادی و دارائی، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس و دو نایب رئیس اتاق ایران و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اکثریت، رأی به برکناری سلاح‌ورزی دادند تا این تصمیم پایانی بر این رویه خلاف قانون باشد.

مواضع و رفتار خلاف منافع ملی سلاح ورزی و حمایت او از اغتشاشگران و معاندان و آسیب زنندگان به امنیت کشور در ماه‌های گذشته مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان بود و عزل او از این جایگاه به عنوان یک مطالبه جدی از دستگاه‌های مسئول مورد درخواست بود.

در اینجا چند نمونه از مواضع او در جهت همراهی با اغتشاشگران و عوامل ضدانقلاب است را ببینید.

نفوذ براندازان در مهمترین شوراهای عالی کشور/ دستگاه‌های امنیتی و نظارتی منافع ملی را شوخی گرفته‌اند؟

هرکی محکم‌تر لگد زد، پست بهتر گرفت - جهان نیوز

توییت‌های رئیس اتاق بازرگانی ایران علیه انقلاب - ایرنا

توییت‌های رئیس اتاق بازرگانی ایران علیه انقلاب - ایرنا

هرکی محکم‌تر لگد زد، پست بهتر گرفت - جهان نیوز

هرکی محکم‌تر لگد زد، پست بهتر گرفت - جهان نیوز

 

 

واکنش فعالان رسانه‌ای در برابر خبر برکناری رئیس متخلف اتاق بازرگانی

فعالان رسانه از هر دو طیف اصلاح‌طلب و اصولگرا از حضور غیرقانونی او گلایه‌مند بودند و از چهار ماه پیش تا الان پیگیری‌های رسانه‌ای خود را ادامه دادند با اینکه خود سلاح‌ورزی با وقاحت تمام بارها برکناری‌اش را تکذیب کرده بود و حتی گفته بود هر کس توانی‌اش را برکنارم کند! حالا با خبر برکناری رسمی او رضایت خود را اینگونه نشان دادند.

 

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/145697

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی