پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

حداکثر قیمت بنزین اکتان ۹۵ کنترل شده دولتی در پمپ های سلف سرویس در سرزمین‌های اشغالی فلسطین از نیمه شب چهارشنبه، ۰.۱۶ شِکِل در هر لیتر افزایش یافته و به ۷.۳۸ شِکِل در هر لیتر می رسد.

منتشر شده در 14 بهمن 1402

به گزارش جهت پرس؛ وزارت نیرو و زیرساخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد حداکثر قیمت بنزین کنترل شده دولتی با اکتان ۹۵ در پمپ‌های سلف سرویس در فوریه، ۰.۱۶ شِکِل در هر لیتر افزایش یافته و به ۷.۳۸ شِکِل در هر لیتر می رسد. هزینه دریافت خدمات کامل در جایگاه‌های سوخت از متصدیان پمپ بنزین، ۰.۲۲ شِکِل باقی خواهد ماند.

قیمت جدید بنزین، بالاترین قیمت از زمان صعود قیمت ۸.۰۸ به شِکِل در ژوئیه سال ۲۰۲۲ تحت تاثیر جنگ روسیه و اوکراین است.

جدیدترین افزایش قیمت به دنبال افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی و سقوط ارزش شِکِل در زمان محاسبه قیمت صورت گرفته است. دلیل دیگر افزایش قیمت، تصمیم بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی، برای عدم تمدید کاهش مالیات غیر مستقیم بوده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری گلوب، از آوریل سال ۲۰۲۲ تا پایان سال ۲۰۲۳، وزارت دارایی این رژیم، مالیات غیر مستقیم را با مقادیر متفاوت کاهش داد تا قیمت بنزین اکتان ۹۵ کنترل شده را در زیر ۷ شِکِل در هر لیتر ثابت نگه دارد. به عنوان بخشی از کاهش بودجه اصلاح شده سال ۲۰۲۴، تصمیم گرفته شد که کاهش مالیات غیر مستقیم لغو شود که در سال گذشته بیش از یک میلیارد شِکِل درآمد از دست رفته برای خزانه دولت، هزینه داشت. در نتیجه، قیمت بنزین در پمپ بنزین ها در ژانویه با ۰.۲۸ شِکِل افزایش یافت و به ۷.۲۲ شِکِل در هر لیتر رسید.

افزایش قیمت سوخت بخشی از موج افزایش قیمت‌ها در اقتصاد رژیم صهیونیستی است که شامل محصولات غذایی و تعرفه برق است که در اول فوریه، ۲.۶ درصد افزایش یافته است. با افزایش سایر قیمت‌ها از جمله قیمت آب، افزایش قیمت برق، فشار مضاعفی ایجاد خواهد کرد.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/157828

اخبار پیشنهادی

نظرات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی