پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بن گویر:

در شرایطی که آمریکا از روز اول جنگ غزه در حال حمایت‌های همه جانبه به اسرائیل است و با وتو در شورای امنیت سازمان ملل مانع آتش‌بس شده است، یک وزیر کابینه نتانیاهو ادعا دارد که دولت بایدن تلاش‌های جنگی اسرائیل را مختل می‌کند!

منتشر شده در 15 بهمن 1402
در سرویس

به گزارش جهت پرس؛ «بایدن به جای حمایت کامل از جنگ اسرائیل، مشغول کمک انسان دوستانه به غزه است». این ادعا را وزیر امنیت داخلی اسرائیل ایتمار بن گویر  مطرح کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال در توصیف بن گویر نوشت که او در کابینه کنونی «از حمایت کافی برای تضعیف حکومت بنیامین نتانیاهو برخوردار است».

به روایت این رسانه آمریکایی، او در اولین مصاحبه با رسانه خارجی از زمان الحاق به کابینه اعلام کرد که قبل از شکست کامل حماس، با هر توافقی که مبتنی بر آزادی هزاران فلسطینی زندانی در ازای پایان دادن به جنگ غزه باشد، مخالف است.

این وزیر صهیونیست گفته که نتانیاهو «هم اکنون در یک دو راهی» است و «باید انتخاب کند که به سمت چه مسیری خواهد رفت».

 این وزیر صهیونیست ادعا دارد که برای اسرائیل ترامپ بهتر از بایدن است و اگر او رئیس‌جمهور بود، به اسرائیل برای سرکوب حماس آزادی عمل بیشتری می‌داد.

او مدعی شد که «بایدن به جای ارائه حمایت کاملش (از اسرائیل)، سرش گرم ارائه کمک انسان دوستانه (به غزه) گرم است که در اختیار حماس قرار می‌گیرد. اگر ترامپ در قدرت بود، رفتار ایالات متحده کاملا متفاوت بود».

این وزیر صهیونیست که پیش از این بارها درباره ایده کوچاندن اجباری فلسطینیان از غزه حرف زده، بار دیگر در این باره صحبت کرده است.

وی مدعی است که طرحش این است که با دادن پول نقد، «غزه‌ای‌ها را به مهاجرت داوطلبانه به سایر مناطق مختلف جهان تشویق کنیم».

 

منبع : فارس
اشتراک گذاری :
jhtp.ir/158128

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی