پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

گزارش جهت پرس به بهانه حکم آزاده صمدی به جرم بی‌حجابی

با بازیگران روان پریش چه باید کرد؟

حکم جالب قوه قضاییه برای کشف حجاب آزاده صمدی واکنش‌های بسیاری را در پیش داشت، حکمی که حال و روز روان پریشی بازیگران را به درستی تشخیص داد و برای درمان آن چاره اندیشیده است.
منتشر شده در 24 تیر 1402

زهرا لایق حقیقی؛ آزاده صمدی بازیگر نچندان مطرح سینما 13 اردیبهشت 1402 در مراسم تشییع پیکر رضا حداد کارگردان تئاتر با پوششی خاص ظاهر شد. این تصویر از او در ادامه تصاویر دیگری از برخی بازیگران زن مانند باران کوثری، افسانه بایگان، فاطمه معتمد آریا، پانته آ بهرام، گلاب آدینه،کتایون ریاحی و … با عنوان کشف حجاب معمول شده بود. 

رسانه

یک هفته بعد از انتشار این تصاویر و شروع ترویج بازیگران زن برای کشف حجاب، قوه قضاییه اعلام کرد که در پی کشف حجاب آزاده صمدی در مراسم تشییع پیکر یکی از هنرمندان، پس از اخذ دفاعیات متهم و اظهارات وکیل ایشان، بدلیل جریحه دار کردن اخلاق و عفت عمومی از طریق کشف حجاب، بازپرس دادسری فرهنگ و رسانه برای متهم قرار جلب به دادرسی صادر کرد.

بعد از بررسی‌ها و پیگیری‌های قوه قضاییه دیروز 23 تیر 1402 در اطلاعیه اعلام کرد؛ برای این بازیگر ممنوعیت شش ماهه از استفاده فضای مجازی به صورت مستقیم یا به واسطه سایرین و درمان روانشناسی نسبت به بیماری شخصیت ضد اجتماعی به صورت هر دو هفته یکبار و ارائه گواهی سلامت در پایان دوره صادر شده است.

متهم در دادگاه اظهارا داشت: بنده همیشه معتقد به قوانین کشورم هستم. زین پس هم همیشه نسبت به رعایت حجاب کوشش خواهم کرد…بنده سال هاست با کلاه تردد می کنم و در سریال در حال پخش در پلتفرم هم کلاه بر سر دارم.

رسانه

با انتشار این حکم رسانه‌های معاند خارج از کشور به سرعت شروع به واکنش نسبت به این خبر کردند و در صفحات خود درمورد این حکم مطالبی را منتشر کردند.

رادیو فردا با انتشار حکم دادگاه در خصوص بی حجابی آزاده صمدی از واکنش بازیگرانی که خود قبلا اقدام به کشف حجاب کرده و از سینمای ایران خداحافظی کرده بودند نوشت. بازیگرانی چون ترانه علیدوستی و هانیه توسلی در اعتراض به این حکم از پزشک بودن قاضی سوال کردند و اشکال ندانستن کلاه به سر بودن زن را مطرح کردند. آنها در پیامی نوشتند اگر کلاه به سر کردن ایراد دارد پس چرا سریال شهرزاد اجازه پخش داشت.

رسانه

رسانه های معاند دیگر هم با انتشار حکم به این رای دادگاه واکنش نشان دادند.

رسانه

رسانه

بی بی سی فارسی با اشاره به اینکه در رسانه های ایران خبر تشکیل پرونده برای باقی بازیگران هنجار شکن به حکم صادر شده واکنش نشان داد و با این موضوع سعی در بر هم زدن اذهان عمومی را دارد.

رسانه

پرداختن به این موضوعات که به حق در جمهوری اسلامی اتفاق افتاده است جز برهم زدن امنیت روانی مردم موضوع دیگری ندارد وگرنه چرا این رسانه ها از ظلم های گسترده اسرائیل به مردم فلسطین و کودک کشی توسط این قاصبان و نا عدالتی گسترده در انگلیس و آمریکا خبری را منتشر نمی کنند؟

این اتفاق در بین فعالان مجازی هم واکنش‌هایی را به همراه داشت. این فعالان رسانه ای در صفحات خود با اشاره به تایید پزشک روانی برای دادگاه توسط آزاده صمدی را نقطه درست رای دادگاه قلمداد کردند.

رسانه

رسانه

رسانه

رسانه

قبلا هم با نشان دادن برخی رفتارهای غیر متعارف از سمت بازیگران چه زن و چه مرد مشخص شده بود که این قشر از جامعه دچار اختلالات روانی هستند که حتما باید درمان شوند. یکی از اختلالات مهم روانی حس دیده شدن است که فرد را تا حد جنون برای دست زدن به برخی کارهای غیر متعارف پیش میبرد. اتفاقات اخیر ایران و رفتارهای عجیب برخی بازیگران این مشکل را صد در صد برای جامعه عیان کرد و با هوشیاری قوه قضاییه این ماجرا اثبات و برای درمان آن چاره‌ای اندیشه شد.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/2905

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی