پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

باگ اپل این بار درباره محدودیت استفاده کودکان

طبق گزارشی جدید یک قابلیت مهم اپل که به والدین اجازه می دهد میزان استفاده کودکان از دستگاه را کنترل کنند، ماه هاست که مشکل دارد.
منتشر شده در 10 مرداد 1402
در سرویس

 اپل اعلام کرد از مشکل آگاه است و آپدیت هایی را عرضه می کند.

برخی کاربران گله داشتند که فرزاندانشان به طرز مرموزی محدودیت های مدت زمان استفاده از موبایل (Screen Time) را روی دستگاه های اپل دور می زنند.

درهمین راستا نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی فاش کرد اکنون ماه ها است که یک باگ اجازه نمی دهد برخی محدودیت های مدت زمان استفاده به وسیله سیستم «اشتراک گذاری خانواده»(Family Sharinig) به درستی ذخیره شود. اپل قرار بود این مشکلات را در ماه می برطرف کند اما به نظر می رسد این چالش همچنان ادامه دارد.

سیستم «اشتراک گذاری خانواده» به والدین اجازه می دهد برای مدت زمان و میزان استفاده کودکان از دستگاه ها محدودیت تعیین کنند. یکی از کلید های این قابلیت کنترل توانایی رصد و محدود کردن میزان استفاده از اپ ها و دستگاه هایی خاص است.

طبق گزارش نشریه مذکور یک بخش خاص از تنظیمات به نام «Downtime» که دسترسی به کل دستگاه را مسدود می کند، دستورهای ارائه شده را به درستی ذخیره نمی کند. به عنوان مثال یک فرد مجبور شده بود محدودیت Downtime را ۳ بار ذخیره کند تا این درخواست به طور کامل ثبت شود.

اپل نیز اختلال مذکور را تایید و اعلام کرده مشغول بررسی هایی برای حل آن است اما هیچ بازه زمانی خاصی برای برطرف کردن آن اعلام نکرده است. در بیانیه شرکت برای وال استریت ژورنال آمده است: ما آگاهیم که برخی کاربران هنگام تنظیم ScreenTime با مشکل روبرو هستند. ما این گزارش ها را به دقت بررسی و همچنان برای بهبود وضعیت آپدیت هایی ارائه می کنیم.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/1954

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه