پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

ایران ادعای دخالت در تظاهرات حامیان فلسطین در انگلیس را تکذیب کرد

کاردار سفارت ایران در انگلیس، ادعاهای مطرح شده در گزارش نشریه تایمز چاپ لندن، درباره آنچه دخالت عوامل وابسته به تهران در هدایت تظاهرات حامیان فلسطین و ایجاد ناآرامی در این کشور نامید شد را تکذیب کرد.
منتشر شده در 6 آبان 1402
در سرویس

سید مهدی حسینی متین روز شنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: تمامی اتهامات بی اساس و اطلاعات نادرستی که تایمز به ایران نسبت داده، کاملا مردود است.

روزنامه تایمز چاپ لندن در آستانه برگزاری سومین تظاهرات حامیان فلسطین در انگلیس، طی گزارشی بدون ارائه سند و مدرک ادعا کرد که ایران در هدایت این حرکت اعتراضی و «ایجاد ناآرامی» در انگلیس نقش دارد.

این روزنامه انگلیسی به نقل از یک منبع ناشناس وابسته به پلیس این کشور مدعی شد که «ماموران ایران با دامن زدن به اعتراضات غزه در بریتانیا ناآرامی ایجاد می کنند.» این گزارش ادعایی می‌افزاید: «تایمز دریافت که افسران ضد تروریسم به طور خصوصی گفته‌اند که تهران در تلاش است تا تنش ها در تجمعات حامیان فلسطین را افزایش دهد.»

تایمز که از رسانه‌های نزدیک به وزارت امور خارجه انگلیس بشمار می‌رود، در این گزارش ادعایی تلاش کرد تا با کنار هم قراردادن مواضع خصمانه دولت لندن، اتهاماتی را به نقل از منابع ناشناس علیه ایران مطرح و ادعای مداخله تهران در تظاهرات ضد صهیونیستی را توجیه کند.

این منابع با اشاره به تحرکات ادعایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انگلیس ادعا کرده‌اند که «عوامل وابسته به تهران با اعتراضات غزه در انگلیس مرتبط هستند […] و با انتشار اطلاعات نادرست بر تنش ها در فضای مجازی دامن می‌زنند.»

کاردار سفارت ایران در لندن تصریح کرد که مقامات ادعایی نشریه تایمز، با طرح چنین بهانه‌هایی «نمی‌توانند مانع از برگزاری تظاهرات ده‌ها هزار معترض مخالف سیاست‌های آنها در حمایت از وحشیگری‌های اسرائیل شوند.»

وی همچنین هفته پیش در نشست با خبرنگاران رسانه‌های بین المللی در لندن، درباره تبعات حمایت تمام قد دولت‌های غربی از رژیم غاصب و جنایتکار رژیم صهیونیستی، از جمله تشدید تنش‌ها در منطقه غرب آسیا هشدار داد و تصریح کرد که حامیان تل‌آویو در جای درست تاریخ نایستاده‌اند.

انگلیس با چشم‌پوشی از جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه، مخالف برقراری آتش‌بس در این منطقه است و چنین این طرحی را به نفع گروه‌های مقاومت فلسطینی می‌داند. این درحالی است که اعتراضات داخلی علیه موضع دولت و سایر احزاب سیاسی انگلیس رو به افزایش است و تاکنون چندین طومار برای حمایت از طرح آتش‌بس امضاء شده است.

از ساعاتی پیش نیز ده‌ها هزار حامی فلسطین در چندین شهر بزرگ انگلیس برای اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی، تظاهرات اعتراضی برپا کرده‌اند. شرکت کنندگان در این تحرکات اعتراضی خواستار آتش‌بس فوری در غزه، ارسال کمک‌های بشردوستانه به این منطقه و آزادی کامل فلسطین هستند.

درگیری‌ها در غزه درحالی وارد بیست و دومین روز خود شده که خبرها از تشدید حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، درمانی و مدارس این منطقه حکایت دارد و این منطقه از زمین، دریا و آسمان زیر بمباران سلاح های مرگبار رژیم آپارتاید تل آویو قرار دارد. طبق آمارها تا ظهر امروز شمار شهدای غزه از ۱۵ مهرماه به ۷۷۰۳ نفر رسیده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیشب، پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی در مورد درگیری‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی را تصویب کرد و خواستار آتش‌بس بشردوستانه فوری و توقف خصومت‌ها در غزه شد. با این حال ناظران بین‌المللی معتقدند که رژیم صهیونیستی به اجرای این قطعنامه پایبند نخواهد بود.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/146121

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی