پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

اهداف عملکردی ارتقای نظام آموزشی تعیین شد

نمایندگان مجلس اهداف کمی سنجه‌های عملکردی ارتقای نظام آموزشی را تعیین کردند.
منتشر شده در 30 مهر 1402
در سرویس

نمایندگان در جلسه علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه 30 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با ماده 87 این لایحه موافقت کردند.

محسن نجفی خواه معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: اهداف کمی که در کمیسیون تلفیق اضافه شده جز مصادیقی محسوب می شود که بر اساس مکاتبات بین دولت و مجلس دارای بار مالی زیاد تلقی شده به صورت مثال نسبت دانشجو معلم به هیأت علمی در دانشگاه فرهنگیان 2800 همت بار مالی دارد و همچنین سرانه آموزشی مدارس با کیفیتی که ذکر شده دارای 263 همت بار مالی است که مجموع آن هزینه پیش‌بینی نشده به همراه داد.

وی ادامه داد: درخواست داریم برای بررسی مجدد این جدول به کمیسیون تلفیق ارجاع داده تا با هماهنگی یکدیگر متن مناسبی را ارائه نماییم.

محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم عنوان کرد: معمولاً در برنامه‌های توسعه همچنان که در جدول رشد از رشد 8 درصد صحبت می‌کنیم، افق برنامه را مشاهده می‌کنیم. در حوزه دانشگاه فرهنگیان که نماینده دولت به آن اشاره کرد نسبت دانشجو معلم به هیأت علمی را آورده‌ایم. باید به این سوال منطقی پاسخ دهیم که آیا دانشگاه فرهنگیان اهمیت دارد یا خیر. آیا تأکید رهبری این نیست که تمامی افراد و معلمان باید از مسیر دانشگاه فرهنگیان عبور کنند.

وی عنوان کرد: هم نظری نباید تنها در شعار بسنده شود، باید زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان را افزایش دهیم. در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان از نظر زیرساخت و فضا با مشکلاتی مواجه شده، بعضاً کلاس‌ها در فضای آزاد برگزار می‌شود. مراکزی را در دانشگاه فرهنگیان داریم که چند برابر استاندارد لازم متأسفانه از داشتن هیأت علمی محروم هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دانشگاه فرهنگیان برای ما مهم است باید حداقل‌های رسیدگی به این دانشگاه را لحاظ کنیم. عنوان می‌شود که موضوع دانشگاه فرهنگیان 2800 همت بار مالی دارد. این در حالی است که دو ساعت از وقت نشست غیرعلنی مجلس به موضوع کمبود معلمان تخصیص پیدا کرد.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/145507

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی