پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گزارش جهت پرس از صحبت‌های حجت الاسلام عالی در دهه اول محرم؛

حجت‌الاسلام والمسلمین عالی گفت: امام زمان(عج) هم باید یارانی همچون یاران امام حسین(ع) داشته باشند که ظهور رخ دهد.

منتشر شده در 3 مرداد 1402
در سرویس

عصمت علی آبادی ـ  مراسم سوگواری دهه اول محرم مسجد نظام مافی با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود عالی برگزار شد. این استاد حوزه علمیه در خصوص جامعه منتظران به سخنرانی پرداخته و طی سخنانی گفت: هدف مجالس سیدالشهداء(ع) این است که افرادی همچون اصحاب امام حسین(ع) برای امام زمان(عج) تربیت شوند و برای امام خود فداکاری کنند.

وی با بیان اینکه باید جمعی همچون اصحاب امام حسین(ع) یاری دهنده امام زمان(عج) به وجود بیایند. عنوان کرد: برای رسیدن به این هدف باید بین شیعیان صمیمیت پیوندهای عمیق و قوی ایجاد شود، جامعه منتظر نسبت به یکدیگر رحمت و مروت دارند. امام صادق(ع) درباره زمینه‌سازی برای ظهور می‌فرمایند رحم و مروت شما باید به حدی باشد که اگر مومنی در جیب برادر مومن خود دست کرد و چیزی برداشت آن دیگری اعتراض نداشته باشند و بداند که نسبت به او سوءاستفاده نمی‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عالی با بیان اینکه امروز در جامعه ما رحم و مروت بسیار بیشتر از گذشته اهمیت دارد، اظهار کرد: رابطه مومنان در فرهنگ اهل بیت(ع) یک رابطه واقعی است و قراردادی نیست. پیوند مومنان شبیه پیوند سلول‌ها و اعضاء یک بدن است که هنگام درد یکی همه با او همدردی می کنند.

این استاد حوزه علمیه با استناد به روایتی از امام صادق(ع) ابراز کرد: حضرت می‌فرمایند خداوند مومنان را از طینت و خمیرمایه بهشتی خلق کرده و از شعاع  روح خود در آنها دمیده است، به همین دلیل مومنان با یکدیگر همچون برادر تنی مهربان هستند. اگر بر یکی از آنها غم وارد شود گویا بر دیگری هم غم وارد شده است.

وی افزود: اگر غروب های جمعه دل مومنان می‌گیرد به این علت است ظهور رخ نداده و غم امام زمان(عج) بر دل آنها هم رسیده است. در جامعه منتظر وقتی مومنی گرفتاری مومن دیگر را برطرف کند گویا گرفتاری خود را برطرف کرده است و قلب او شاد می شود. مومنان چنان به فکر یکدیگر هستند که حتی برای یکدیگر استغفار هم می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عالی در پایان خاطرنشان کرد:‌ در جامعه منتظر مومنان واقعی نه فقط به مومنان، بلکه حتی نسبت به حیوانات هم رحم دارند. کسی که نسبت به گرفتاری و درد مردم بی تفاوت است نسبت به ایمان خود باید شک کند. آنان که داروی جامعه مومنان را احتکار می‌کنند، گرانفروشان و کم فروشان نسبت به جامعه خود بی رحم هستند. جامعه منتظران رحم دارند و یکدیگر را یاری می کنند. اصحاب امام حسین(ع) به یکدیگر رحم داشتند و فدای یکدیگر می‌شدند، امام زمان(عج) هم باید یارانی همچون یاران امام حسین(ع) داشته باشند.

 

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/2284

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی