پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

اعلام نتایج کنکور تا ۲۰ مردادماه

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه امروز سوابق تحصیلی داوطلبان از آموزش و پرورش به این سازمان ارسال می‌شود، گفت: نتایح اولیه کنکور تا ۲۰ مرداد اعلام می‌‌شود.
منتشر شده در 10 مرداد 1402
در سرویس |

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش درباره اعلام نتایج اولیه کنکور 1402 اظهار کرد: نتایج اولیه طبق قولی که قبلا دادیم باید در نیمه اول مردادماه اعلام  و در نیمه دوم انتخاب رشته انجام می‌شد اما با قدری تأخیر نتایج در بازه زمانی 15 تا 20 مرداد اعلام خواهد شد.

وی افزود: 40 درصد نتیجه به نمرات سابقه تحصیلی که در اختیار آموزش و پرورش است، بستگی دارد و آموزش و پرورش نتایج امتحانات را اعلام و فرصت اعتراضات را فراهم کرد.
رئیس سازمان سنجش درباره آخرین مهلت اموزش و پرورش برای اعلام سوابق تحصیلی گفت: طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو معمولا تقویمی را اعمال می‌کنیم ولی با یک تا چند روز تاخیر عملیاتی می‌شود و این وزارتخانه باید در اوایل مرداد سوابق تحصیلی را به سازمان سنجش ارسال کند.

پور عباس بیان کرد: آموزش و پرورش 100 درصد سوابق تحصیلی را اعمال کرده ونمره تراز شده به سازمان سنجش می‌دهد اگر کسی سابقه تحصیلی ندارد به طور طبیعی نمره صفر را در پرونده آن فرد قرار می‌دهد و برمبنای نمره صفر عمل خواهد شد البته طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش همه افراد سوابق تحصیلی دارند.

وی افزود: داوطلبان فرصت ترمیم نمرات خود را دارند و اگر این اقدام را انجام دهند بر طبق نمره جدید برایشان اقدام می‌شود.

رئیس سازمان سنجش ادامه داد: امروز قرار است سوابق تحصیلی به ما داده شود و سوابق تحصیلی که داده شد باید چند روز وقت بگذاریم تا سوابق تراز شده با نمره کنکور داوطلب به نسبت 40 به 60 هماهنگ شود همچنین تا سه نوبت کنترل خواهیم داشت.

قابل ذکر است، یک میلیون و 19 هزار و 436 داوطلب در نوبت دوم کنکور امسال ثبت نام کردند که زنان 687 هزار و 420 داوطلب (61 درصد) و مردان نیز 432 هزار و 16 داوطلب (39 درصد) را تشکیل دادند.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/1950

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی