پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

اصفهانی‌ها گول بانک اینترنتی جعلی را خوردند

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا)فرماندهی انتظامی اصفهان از دستگیری کلاهبرداری که با ایجاد بانک جعلی در فضای مجازی از حساب شهروندان پول برداشت می‌کرد، خبر داد.
منتشر شده در 9 مرداد 1402
در سرویس

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی روز دوشنبه گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبالغی بصورت غیرمجاز طی چند مرحله از حساب بانکی‌اش برداشت شده است، بررسی این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با انجام تحقیقات توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد مالباخته بدلیل ناآگاهی از صفحه جعلی یکی از بانک‌ها در بستر فضای مجازی برای انجام امور بانکی خود استفاده کرده که مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال از حساب او بصورت غیرمجاز برداشت شده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس موفق به شناسایی متهم شده و دریافتند که او با ایجاد یک سایت شبیه اینترنت بانک اصلی اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران می‌کند.

رئیس پلیس فتا اصفهان خاطرنشان کرد: پس از محرز شدن هویت متهم و جمع آوری مستندات کامل و جامع، وی در محل اختفاء خود در یکی از شهرستان های استان دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

سرهنگ مرتضوی از معرفی متهم به مرجع قضایی خبر و به کاربران فضای مجازی نیز هشدار داد که برای ورود به اینترنت بانک مورد نظر خود به سایت رسمی بانک مربوطه مراجعه و از واکاوی در موتورهای جستجوگر خودداری و از صحت آدرس وارد شده اطمینان حاصل کنند.

وی تاکید کرد: شهروندان در صورت اطلاع از فعالیت مُجرمانه در فضای مجازی، موضوع از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به بخش ارتباطات مردمی اطلاع دهند.

اشتراک گذاری :

jahatpress.ir/?p=1998

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

اخبار ویژه