پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

در پی حواشی مربوط به سلبریتی‌ها مطرح شد

افسانه بایگان چندی پیش در یک استوری به تبلیغ فرقه انحرافی طریقت قادریه کسنزانی پرداخت.

منتشر شده در 16 آبان 1402
در سرویس

افسانه بایگان با انتشار یک استوری سالروز تاسیس سلسله طریقت قادریه کسنزانی را گرامی داشت.

طریقت علییه قادریه کَسنَزانیه از طریقت‌های تصوف بوده که به باور باورمندان آن، سلسله پیران طریقت آن به محمد بن عبدالله می‌رسند. طریقت کسنزانی یکی از شاخه‌های طریقت قادریه می‌باشد، کسنزان اصطلاحی کردی است و از دو واژه کَس و نزان (ندان) ساخته شده و به معنای «کسی نمی‌داند» و (ناشناخته) می‌باشد.

در این طریقت تمام دستورهای شریعت اسلام رعایت می‌گردد و شروع آن با توبه به درگاه خدا و بیعت مستقیم به دست پیر طریقت یا بیعت با پیر طریقت توسط خلیفه‌ هایی (نماینده هایی) که پیر طریقت هستند، آغاز شده و به گفته اهل طریقت با این بیعت، دانه نور معرفتی در دل مرید کاشته می‌شود که مرید با نگاه داشتن توبه خود و بیان اذکار طریقت خواهد توانست دانه این نور معرفت را به درخت تنومندی بدل سازد.

نوعی از این طریقت اسلام از حضرت محمد تا امام رضا (ع) قبول دارند و بعد از انحراف این فرقه از اسلام شروع می‌شود و معتقدند بعد از امام رضا دین توسط معروف کرخی سلسله وار به دستشان رسیده است، افرادی که معصوم نیستند در بهترین حالت جزیی از اصحاب به شمار می‌روند.

حتما هستند کسانی که به یاد داشته باشند سال‌های نه چندان دور افسانه بایگان با سفر اربعین و رعایت حجاب تغییر رویه داده بود که این نشان دهنده فطرت دین طلب او بود ولی چه اتفاقی افتاد که مرید فرقه‌های انحرافی و ساختگی شد؟!

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/147045

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی