پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

احتمال مسدود شدن واتساپ در روسیه

رئیس کمیته اطلاعات دومای دولتی روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت: اگر پیام‌رسان واتساپ، قابلیت جدید خود را در زمینه راه‌اندازی کانال‌ها به زبان روسی فعال کند، مسدود شدن آن بررسی می‌شود.
منتشر شده در 24 شهریور 1402

این اظهارات الکساندر خینشتاین پس از آن مطرح شد که واتساپ اعلام کرد که قابلیت ایجاد کانال را در ۱۵۰ کشور جهان راه اندازی خواهد کرد. فرض بر این است که کاربران برنامه می‌توانند به‌طور محرمانه به‌روزرسانی‌هایی را درباره موارد مورد علاقه خود دریافت کنند.

رئیس کمیته سیاست‌گذاری اطلاعات دومای دولتی روسیه در این باره تاکید کرد: قوانین روسیه برای همه شرکت‌ها از جمله پیام‌رسان‌های فوری و شبکه‌های اجتماعی که در این کشور فعالیت می‌کنند، اعمال می‌شود.

خینشتاین به نهادها و کاربران شبکه‌های اجتماعی در روسیه توصیه کرد که از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی روسیه که بر اساس قوانین این کشور فعالیت می‌کنند،استفاده کنند.

سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی نیز اعلام کرد که اگر کانال‌هایی در واتساپ با محتوای غیردوستانه با اطلاعات ممنوعه در روسیه فعال شوند، پیام‌رسان واتساپ ممکن است در روسیه مسدود شود.

این نهاد روس با تاکید بر لزوم رعایت قوانین فدراسیون روسیه در شبکه‌های اجتماعی افزود: چگونگی فعالیت پیام‌رسان‌ها به مدیریت شرکت‌ها و تصمیماتی که آنها می‌گیرند بستگی دارد. فعالیت کانال‌های غیر دوستانه با اطلاعات ممنوعه مستلزم حذف فوری آن است و در صورت امتناع شرکتها، پیامدهایی همچون مسدود شدن آنها را در پی دارد.

واتساپ متعلق به شرکت متا است. این شرکت همچنین مالک شبکه‌های اجتماعی فیس بوک و اینستاگرام است که پیش از این، فعالیت آنها در روسیه ممنوع شده است.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/140503

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه