پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جهت پرس بررسی می‌کند

اثبات جرم سعید روستایی در دادگاه! / کارگردان برادران لیلا به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم شد

سعید روستایی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
منتشر شده در 24 مرداد 1402
در سرویس

در متن حکم سعید روستایی، کارگردان جوان سینما آمده است: شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران سعید روستائی کارگردان فیلم «برادران لیلا» را به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد، که یک بیستم آن قابل اجرا و مابقی به مدت ۵ سال تعلیق شده است، مستند این حکم، ساخت و پخش فیلم «برادران لیلا» در جشنواره کن بوده است.

همچنین در این حکم و به عنوان تعلیق مراقبتی، آقای روستائی در ایام تعلیق موظف به ۱. خودداری از فعالیت‌های مرتبط با جرم ارتکابی یا استفاده از وسائل موثر در آن در ایام تعلیق ۲. خودداری از ارتباط و معاشرت با اشخاص فعال در عرصه فیلمسازی در ایام تعلیق ۳. گذراندن دوره فیلمسازی با حفظ منافع ملی و اخلاقی در دانشکده صدا و سیما قم به میزان ۲۴ ساعت در ایام تعلیق شده است.

حذف خبر محکومیت روستایی از وبسایت اعتمادآنلاین!

 اعتمادآنلاین خبری درباره محکومیت سعید روستایی، کارگردان سینما منتشر کرد و مدعی شد متن حکم او به طور اختصاصی در اختیار این رسانه قرار گرفته است، اما این خبر دقایقی پیش، از وبسایت اعتمادآنلاین حذف شد.

1

واکنش رسانه‌های بیگانه به خبر محکومیت سعید روستایی

بعد از انتشار خبر محکومیت کارگردان فیلم سینمایی برادران لیلا و حکمی که برای او در نظر گرفتند رسانه‌های ضدانقلاب این خبر در ابعاد گسترده وایرال کردند.  حتی در شبکه‌های اجتماعی هم درباره حکم او به شوخی و جدی اظهار نظر کردند.

1234

واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به محکومیت سعید روستایی

کاربران اجتماعی و فعالان رسانه‌ای نسبت به خبر محکومیت کارگردان فیلم سینمایی برادران لیلا واکنش‌های مختلفی داشتند. برخی از کاربران که از حکمی که گرفته بود راضی بودند و آن را سوژه طنز کردند.

12

از سوی دیگر کاربرانی هم بودند که از صدور همچین حکمی ابراز نارضایتی می‌کردند. برخی از آ‌ن‌ها گذراندن 24 ساعت دروه فیلمسازی در قم را نوعی نوعی دیکتاتوری می‌دانستند و به طنز و غیر طنز به این مورد در حکم او اعتراض داشتند. برخی دیگر بودند که تبلیغ علیه نظام را با بازگو کردن مشکلات مردم اشتباه گرفته بودند و ادعا می‌کردند که او فقط قصد بازگو کردن مشکلات مردم در جامعه را داشته است در صورتی که فقط سیاهنمایی در آثار او به ویژه فیلم برادران لیلا دیده می‌شد. دسته‌ای دیگر از صدور چنین حکمی متعجب شده بودند و عنوان می‌کردند که دلیل صدور این همچین نکته‌ای در حکم صرفا به این دلیل است که زندان‌ها دیگر جا ندارند و می‌خواهند با تنبیه فرهنگی مانع از فعالیت‌های تبلیغی او شوند! که این مورد هم در جای خود مضحک بود.

اشتراک گذاری :

jhtp.ir/1131

لینک کوتاه

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی