پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چشم امید آمریکایی‌ها به اغتشاشات در ایران

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه منظور از اینکه ایالات متحده بر مذاکرات متمرکز نیست، چیست؟ گفت که توافق در آینده نزدیک با ایران را محتمل نمی دانیم.

منتشر شده در 29 مهر 1401
در سرویس

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه منظور از اینکه ایالات متحده بر مذاکرات متمرکز نیست، چیست؟ گفت که توافق در آینده نزدیک با ایران را محتمل نمی دانیم.

این مقام وزارت خارجه آمریکا افزود که بر کسی پوشیده نیست که دستیابی به توافق با ایران در حال حاضر محتمل به نظر نمی رسد.

پیش از این، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا نیز روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران به صراحت اعلام کرد: آمریکا در حال حاضر اساسا تلاش برای مذاکره با ایران را به دلیل عرضه پهپاد به روسیه کنار گذاشته است.

این مقام آمریکایی تصریح کرد: ما در حال حاضر روی دیپلماسی متمرکز نیستیم.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید ادامه داد: بازگشت به برجام بسیار دور به نظر می رسد.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به رغم این اظهارات کربی همچنان ایران را متهم به در خواست های فرابرجامی کرد و در عین حال اعتراف کرد تمرکز واشنگتن بر ناآرامی ها است که او آنها را اعتراض ایرانیان شجاع خواند.

وی همچنان با دخالت در امور داخلی ایران مدعی شد از مقامات ایران می خواهیم که خشونت علیه شهروندانی را که به دنبال حقوق اساسی خود هستند، متوقف کنند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا همچنین با تکرار ادعای واشنگتن درباره عضویت ایران در کمیسیون مقام زن سازمان ملل، در پاسخ به سوال مغرضانه خبرنگاری، عضویت ایران در این کمیسیون را تحقیر آمیز خواند و مدعی شد نباید در این کمیسیون حضور داشته باشد.

وی ادعا کرد که برخی از بدترین ناقضان حقوق بشر در برخی کمیسیون‌های سازمان ملل حضور دارند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/29804

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی