پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فرماندهان آمریکایی هدایت بخشی از عملیات‌های صهیونیست‌ها علیه شهروندان فلسطینی در غزه را به‌عهده گرفته‌اند.

منتشر شده در 24 مهر 1402
در سرویس

چند منبع مطلع در سرزمین‌های اشغالی در غزه اطلاع دادند که با توجه به به‌هم‌ریختگی ذهنی و‌ روانی اکثر فرماندهان نظامی اسرائیلی، برخی فرماندهان آمریکایی هدایت “بعضی از عملیات‌های آنان” را از ابتدای حملات صهیونیست‌ها علیه شهروندان فلسطینی در غزه به‌عهده گرفته‌اند و کنار فرماندهان نظامی اسرائیل حضور دارند.

این منابع گفتند که فشار روانی شدید ناشی از عملیات فوق‌العاده‌ مقاومت فلسطین (طوفان الاقصی) و خسارات بی‌سابقه‌ای که به اسرائیلی‌ها وارد شد، موجب این به‌هم‌ریختگی روانی و ذهنی شده است به‌نحوی که بسیاری از فرماندهان اسرائیلی قادر به تصمیم‌گیری‌ نیستند، ازاین‌رو، عملیات‌های منجر به قتل‌عام شهروندان غزه نیز به‌صورت مشترک (آمریکا و اسرائیل) انجام می‌شود.

به‌گفته این منابع، برخی از این فرماندهان آمریکایی مشارکت‌کننده در حملات صهیونیست‌ها، همزمان به آنان‌ توصیه می‌کنند که از ورود زمینی به غزه خودداری کنند چراکه احتمال ضربه سنگین‌تر بسیار بالاست و این معرکه، ریسک درستی محسوب نمی‌شود.

10 روز از  حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه می‌گذرد و وزارت بهداشت این منطقه اعلام کرد که 2750 نفر در این حملات شهید و 9700 تن دیگر زخمی شده‌اند که عمدتاً زنان و کودکان هستند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنان در حال بمباران محله‌های مسکونی و مناطق اطراف بیمارستان‌ها و مدارس هستند که خسارت زیادی به این مراکز غیرنظامی وارد می‌کند. «فرنچسکا آلبایز» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل این تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر را کشتار جمعی و توطئه این رژیم برای تخلیه غزه از ساکنان آن و پاکسازی قومی خواند.

جنایت‌های اشغالگران در نوار غزه صرفاً محدود به بمباران مراکز غیرنظامی نیست؛ بلکه حمله به خبرنگاران و اصحاب رسانه، نیروهای دفاع شهری، آمبولانس‌ها و تجهیزات بهداشتی و تیم‌های پزشکی و… نیز همچنان در دستور کار صهیونیست‌ها است و درواقع این‌ها بانک اهداف اسرائیل در غزه به‌شمار می‌روند!

رژیم صهیونیستی در تجاوزات خود متمرکز بر آسیب رساندن به مراکز حیاتی از جمله بیمارستان‌های غزه است و به بمباران مناطق اطراف بیمارستان الشفا و بیمارستان قدس ادامه می‌دهد.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که آمبولانس‌ها به‌دلیل شدت بمباران نمی‌توانند مقابل ساختمان بیمارستان قدس حرکت و امدادرسانی کنند. تاکنون در بیمارستان قدس شهر غزه 114 فلسطینی بر اثر شدت جراحات به شهادت رسیده‌اند که شامل 37 کودک و 44 زن است و 129 نفر نیز مجروح هستند که همه آنها زن و کودک می‌باشند، ده‌ها شهید نیز به این بیمارستان منتقل شده‌اند که اجساد آنها تکه تکه یا سوخته شده است و قابل تشخیص نیست.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/144704

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی