پایگاه خبری تحلیلی جهت پرس

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ارتش رژیم صهیونیستی بیش از 15 روز است که غزه را محاصره کرده است ولی اخبار حکایت از واقعیت‌های دیگری دارد.

منتشر شده در 9 آبان 1402
در سرویس

رژیم صهیونیستی نیروهایی در مجاور غزه مستقر کرده و این سربازان منتظر دستور برای حمله زمینی به غزه هستند. اما آنچه که از اخبار مخابره می‌شود، از روحیه بد این سربازان حکایت می‌کند. اوضاع اسرائیل با اعتراضات پی‌درپی ضد نتانیاهو در ارتش و در شهرک‌های یهودی نشین، همچنان ادامه دارد و با موضوع اسرای صهیونیست، اختلافات و تعارضات رو به افزایش است.

اولین جایی که نشان داد نظامیان رژیم صهیونیستی با نتانیاهو اختلاف دارند، در سفر نتانیاهو به شهرک‌های مجاور غزه بود. جایی که محل تجمع نظامیان صهیونیست است و قرار بود نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این مکان سخنرانی کند. تصویر نتانیاهو در بین نظامیان خود واکنش‌های زیادی برانگیخت. براساس ادعای رسانه‌ها، این تصویری است که نشان می‌دهد عالی‌ترین مقام صهیونیست در بین نیروهای خود امنیت ندارد و مجبور شده است تفنگ بی‌خشاب به دست سربازان در حال جنگ دهد تا مبادا کسی او را ترور کند!
در مثالی دیگر درباره تعراضات درون ارتش اسرائیل، خبرنگار درباره حضور نتانیاهو گزارش لحظه‌ای می‌دهد. وی می‌گوید که یک افسر رژیم صهیونیستی به نتانیاهو حمله کرده و به او گفته است: «تو دروغگویی، تو هیچی نیستی.» این خبرنگار در ادامه می‌گوید بعد از حمله این افسر به نتانیاهو، نخست وزیربلافاصله آن محل را ترک می‌کند.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت»، در روز دوشنبه، از اختلاف «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و فرماندهان ارتش این رژیم خبر داد. طبق گفته این روزنامه، در پی تعویق مکرر برنامه حمله زمینی به نوار غزه، در کابینه میان نخست‌وزیر و فرماندهان ارتش «بحران اعتماد» شکل گرفته است.

«دانیال هگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد ارتش این رژیم برای حمله زمینی به نوار غزه آماده است و آن‌ها در انتظار دستور مقامات سیاسی هستند. با این حال، یدیعوت آحارانوت فاش کرد: «علی‌رغم بحث درباره زمان [حمله]، بحرانی میان نتانیاهو و ارتش اسرائیل و داخل کابینه کوچک (کابینه جنگ) و کابینه بزرگ (کابینه امنیتی-سیاسی) ایجاد شده است».
در کنار تعارضات سیاسی و نظامی در داخل ارتش اسرائیل، موضوع سانسور میزان کشته‌های این ارتش در جبهه شمالی نیز از مسائلی است که محل تعجب رسانه‌هاست و هر آماری که منتشر می‌شود، منطبق بر اخبار رسانه‌های عربی است.

تصاویر و آمار دقیق شهدای حزب‌الله لبنان از ابتدای جنگ با اسرائیل در جبهه شمالی

تصاویری که نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی کشته و زخمی داشته است

شهرک نشینان هم با نتانیاهو اختلاف و تعارض دارند

در کنار نظامیان، نارضایتی بین شهرک‌نشینان اسرائیلی با نتانیاهو هم گسترده‌تر شده است. شهروندان بعد از عملیات نیروهای مقاومت در تل‌آویو به بیرون آمدند و خطاب به حماس شعار می‌دادند: «نتانیاهو را بگیرید، فرزندانمان را آزاد کنید!»

 

خبرنگار صهیونیستی از تظاهرات بزرگ ضد نتانیاهو در تل‌آویو گزارش تهیه می‌کند. تظاهرکنندگان یکصدا شعار می‌دهند: «نتانیاهو قاتل». این در حالی است که ۲۳ هزار شهرک‌نشین از کریات شمونه (شمال فلسطین اشغالی) بخاطر درگیری با حزب‌الله لبنان دستور تخلیه گرفته است. و همین موضوع باعث نارضایتی شهرک‌نشینان شده است.


وزارت جنگ رژیم صیهونیستی: حدود یکصدهزار شهرک‌نشین شمال و جنوب فلسطین اشغالی هم‌اکنون در برنامه‌های

تخلیه اسرائیل هستند. صبح امروز تصمیم گرفته شد ۲۳ هزار نفر دیگر از شهرک‌نشنیان کریات‌شمونه تخلیه شوندالبته مشکلات روحی و روانی نظامیان شخص نتانیاهو نبوده و مشاهده شده است که نظامیان صهیونیست با فرمانده خود وارد درگیری شده‌اند. ویدیویی از اردوگاه نظامیان در اطراف غزه منتشر شده است که در این ویدیو سربازی با فرمانده ارتش خود درگیری لفظی پیدا کرده است.

گفتنی است که قبل از شروع عملیات طوفان الاقصی آمار خودکشی‌ها و فرار نظامیان صهیونیستی به صورت چشمگیری رشد کرده است. همزمان با نبرد طوفان الاقصی در فلسطین اشغالی، آمارها از افزایش شدید موج فرار از خدمت و خودکشی در میان نظامیان اسرائیلی حکایت دارند.

به تازگی ویدیویی منتشر شده است که سربازان رژیم صهیونیستی که در جنگ غزه شرکت کردند، پس از احضار برای ادای شهادت، در داخل ساختمان کِنِست (پارلمان ) گریه و فریاد می کردند و درباره خودکشی دیگر افراد نظامی، سخنان جالبی داشته‌اند. سرباز اسرائیلی می‌گوید: «رفقایمان جلوی چشممان خودکشی‌ می کنند…»

همه اینها در حالی اتفاق می‌افتد که رژیم صهیونیستی ادعا می‌کند توانایی پیکار در چند جبهه را دارد، ولی اوضاع نظامیان و شهرک نشینان، واقعیت دیگری را بازگو می‌کند.

اشتراک گذاری :
jhtp.ir/146461

اخبار پیشنهادی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

تبلیغات

اخبار جدید

شبکه های اجتماعی