گفتگو

نائب رئیس‌ کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با جهت پرس مطرح کرد:

برنامه ریزی برای مهار تورم/ نقش رشد تولید در بهبود اقتصادی کشور

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هدفمند پرداخت شدن وام ها و تسهیلات بانکی می تواند با کاهش تورم از تولید و صادرات حمایت و با تزریق ارز از خارج، اقتصاد را به سمت و سوی ثبات، رشد تولید و شرایط کاهش تورم سوق دهد.   
1402-1-3 11:07
کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با جهت پرس:

توافق در خاورمیانه؛ زلزله در جهان سیاست/ دست دوستی تهران و ریاض

قنادباشی گفت: توافق کنونی نقش زیادی در پرونده سوریه و یمن نخواهد داشت اما باعث کاهش تنش ها در منطقه شده و اسرائیلی ها خود را شکست خورده تلقی خواهند کرد.
1401-12-20 19:20
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با جهت پرس

برخی مسئولان به جای حمایت از تولید داخل، به دنبال واردات بی رویه اند

سید ناصر موسوی لارگانی گفت: خیلی از مسئولان علی‌رغم اینکه گفتند از واردات کالایی که مشابه آن در کشور تولید می‌شود خودداری شود ولی دنبال واردات بی‌رویه هستند.
1401-12-14 14:31
نایب‌رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در گفتگو با جهت پرس:

حمایت از تولید بار اولی‌ها در جهت خنثی‌سازی تحریم‌ها بسیار مؤثر است

آصفری با بیان این که باید لیست نیازمندی‌ها را در اختیار معاونت علمی قرار گیرد تا شرکت‌های دانش‌بنیان مستعد تولید بار اول را به صنعت موردنظر مرتبط کنند، گفت: حمایت از تولید بار اولی‌ها در جهت خنثی‌سازی تحریم‌ها بسیار مؤثر است.
1401-12-13 10:52
گفتگوی جهت پرس با شیما ناصری نویسنده حوزه کودکان

کتاب ماشین گِلی بابا درباره خاطرات کدام شهید است؟

تربیت کودک مهمترین اصل جامعه اسلامی است تا بتوان ابر قهرمانان واقعی را برای کودکان که ذهن پاک و بدون شناخت از واقعیت جامعه را برایشان ترسیم کرد، کتاب ماشین گلی بابا با روایت ساده گام موثری در این عرصه برداشته است.
1401-12-6 08:39
جهت پرس در گفتگوی تفصیلی با رئيس مركز تجارت جهانی ايران بررسی کرد

سوغات چین برای ایران چه بود؟/ بررسی ابعاد سفر رئیس‌جمهور به چین

سبز علیپور ضمن تشریح دستاوردهای و ابعاد سفر رئیسی به چین گفت: سفر ریاست محترم جمهوری به چین پیامی شفاف به غربی‌هاست که ایران باوجود تمامی تحریم‌ها هرگز محصور و ناتوان نخواهد ماند!
1401-11-30 10:08
مهدی چمران در گفت و گو با جهت پرس:

شهید چمران در لبنان و سوریه به آموزش نیروهای انقلابی میپرداخت/ امام به ایشان گفتند اگر انقلاب به پیروزی برسد، لبنان و سایر مناطق هم پیروز میشوند/ شهید چمران در هدایت گروه هفت نفره فرماندهان سپاه نقش موثری داشت

مهدی چمران گفت: ویژگی‌های اعتقادی، سیاسی و شخصیتی و برخورداری از روحیه بالای مقاومت و ایستادگی و آزادگی شهید چمران باعث شد تا زمینه‌ها و بسترهای مخالفت و مبارزه با حکومت پهلوی پدید آید.
1401-11-24 13:52
ارزیابی اتفاقات سفارت آذربایجان در گفتگو با کنعانی مقدم کارشناس سیاسی

مراقب نقشه تغییرات ژئوپلیتیک غربی‌ها باشیم

کنعانی مقدم تأکید کرد: باید کاملاً مراقب بود حوادثی مثل ماجرای سفارت روابط ایران و آذربایجان را برهم نزده و دستخوش تغییرات چندانی قرار ندهد و نگذارد که نقشه تغییرات ژئوپلیتیک غربی‌ها در منطقه ایجاد شود.
1401-11-10 12:06
کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با جهت پرس مطرح کرد:

ترس و وحشت در تلاویو با عملیات استشهادی فلسطینیان/ شکست قطعی اسرائیل

قناد باشی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگوی تحلیلی خود با اشاره به روند افراط گرایانه رژیم صهیونیستی اذعان داشت که دولت نتانیاهو دچار شکست جدی شده است.
1401-11-9 21:50
مردمی‌سازی اداره کشور در گفتگو با دکتر روح‌الله ایزدخواه نماینده مجلس شورای اسلامی

حاکمیت به هسته‌های جهادی مأموریت نداده است/ با لشکرکشی و هیاهو و ساختارسازی‌های تکراری و بی‌ثمر این حرکت احیا نخواهد شد/ خارجی‌ها نگران تغییر دست‌فرمان در کشور هستند

روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس را می‌توان جز نمایندگان حامی اما منتقد دولت دانست که می‌گوید مردمی‌سازی اداره کشور مهم ترین مسئله ایران است اما آیا دولت توانسته این مهم را محقق کند؟
1401-11-8 16:18
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با جهت پرس؛

زمستان سخت اروپا یعنی کاهش شدید تولید، از دست دادن بازارهای صادراتی و خروج سرمایه

سنگدوینی گفت: قیاس ایران با اروپا درست نیست. کاهش شدید تولید صنعتی در اروپا به دلیل بحران انرژی، به همراه از دست دادن بازارهای صادراتی و همچنین خروج سنگین سرمایه‌گذاری صنعتی تنها بخشی از زمستان سخت اروپاست.
1401-11-8 10:22
گفتگو جهت پرس با عضو کمسیون انرژی مجلس؛

زمستان سخت اروپا با شرایط زمستان ایران چه فرقی دارد؟/ بسیاری از کارخانجات ال ان جی اروپا تعطیل یا ورشکسته شده‌اند

مصطفی نخعی عضو کمیسیون انرژی مجلس در تفاوت زمستان سخت اروپا با شرایط ایران گفت: نمی‌توان ایران را با اروپا به این شکل مقایسه کرد زیرا ما تولیدکننده گاز هستیم و اروپا مصرف‌کننده گاز.
1401-11-5 12:01
جعفر قنادباشی در گفتگو با جهت پرس؛

چه کسی اقدام علیه ایران را به اروپا دیکته می‌کند/ اروپایی‌ها از پهبادهای ایرانی غافلگیر شده‌اند/ شاهد شکاف در اروپا و افزایش محبوبیت سپاه در جهان هستیم

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره تلاش‌های ضد ایرانی اروپا گفت: یکی از این دلایل قطعنامه ضدایرانی اروپا ضعف و ناتوانی آن‌ها در پذیرش فرمان‌ها دیکته شده توسط آمریکایی‌ها و صهیونیست‌هاست
1401-11-3 08:47
سردار محمد اسماعیل کوثری در گفتگو با جهت پرس:

اقدام علیه سپاه به خاطر شکست در اغتشاشات اخیر است/ تروریست نامیدن سپاه از نادانی پارلمان اروپا است/ سپاه در سیل‌ها و زلزله‌ها و تمام حوادث و بحران‌ها کنار مردم بوده است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: سپاه هرجایی که مردم تحت‌فشار هستند ورود می‌کند و این ورود را وظیفه می‌داند تا مشکلات مردم را برطرف کند اما اروپا به این موارد نگاه نمی‌کند و می‌گوید ما باید حاکم دنیا باشیم ولی قطعاً این راه درست نیست.
1401-11-1 11:18
گفتگو تفصیلی جهت‌پرس با معاون سازمان سرمایه‌گذاری‌ و کمک‌های اقتصادی ایران

کلان پروژه آمریکا القای ناامیدی درباره خنثی‌سازی تحریم است/ چالش مهم آمریکا کاهش مستمر اثر تحریم‌ها علیه ایران است

در گفتگو با مسعود براتی که به‌صورت ویژه تدوین و اجرای برنامه جامع مقابله با تحریم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کند، عملکرد دولت سیزدهم در حوزه تحریم و خنثی‌سازی اثرات آن را بررسی کرده‌ایم.
1401-11-1 08:20
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با جهت‌پرس:

لزوم تعرفه گذاری برای مدیریت مصرف/ 25 درصد افراد مصرف بالا دارند باید مدیریت شوند

پرویز محمدنژاد قاضی، عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به ضعف مدیریت انرژی در ایران گفت: باید برای مدیریت مصرف سوخت برنامه مدون داشت، تعطیلی ادارات چاره کار نیست.
1401-10-28 08:20
جهت پرس در گفتگو با یک کارشناس نکات قوت و ضعف بودجه 1402 را بررسی می‌کند

معجزه دولت سیزدهم برای افزایش درآمدهای نفتی در سال آینده/ پالایشگاه‌های فراسرزمینی نسخه خنثی‌سازی تحریم

هاشم زاده گفت: یکی از موضوعات مهم بودجه 1402 مسئله خنثی‌سازی تحریم به‌عنوان عامل اصلی رشد درآمدهای نفتی است. رویکردی که در سال‌های قبل وجود نداشت و درنتیجه درآمدهای نفتی هم محقق نمی‌شد.
1401-10-21 15:18
گلعلی بابایی، نویسنده دفاع مقدس در گفتگو با جهت پرس

جمهوری اسلامی، نامی است که مردم به ایران دادند

نویسنده دفاع مقدس درمورد نام جمهوری اسلامی می‌گوید: آن زمان نظرات مختلفی بوده که جمهوری دموکراتیک باشد، مشروطه سلطنتی باشد یا جمهوری اسلامی باشد که مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.
1401-10-20 14:59
جعفر قادری در گفتگو با جهت پرس

ایران در مسیری گام برداشته است که نظم بین المللی آمریکا را بهم ریخته است

نماینده استان فارس در مجلس گفت: ما یک مسیری را انتخاب کردیم که اهداف بسیاری از قدرتهای مسلط را هدف‌گیری کرده و نظم بین‌المللی مستقر شده توسط آمریکا و هم پیمانانش را بهم ریخته است.
1401-10-20 14:52
محمد تقی نقد علی در گفتگو با جهت پرس؛

فساد مردم را ناراحت کرده است، باید با آن برخورد کرد

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: ما باید جاهایی را که مسائلی رخ میدهد که باعث ناراحتی مردم میشود مانند فساد، اقدامات محکمی در راستای مبارزه با آنها و اقداماتی که جامعه را ناراحت میکند انجام دهیم.
1401-10-20 14:39