گزارش

گفتگوی جهت با کارشناس مسائل روسیه:

دستاورد سفر لاوروف به تهران چه بود؟

هم‌ زمان با نخستین سفر لاوروف به تهران در دولت آیت‌الله رئیسی، روسیه اعلام کرد که سفر پوتین به تهران نیز قطعی است، روح‌الله مدبر در گفتگو با جهت از دستاوردهای سفر وزیر خارجه روسیه سخن می‌گوید.
1401-4-4 14:32
گفتگوی جهت با سفیر اسبق کشورمان در ایتالیا:

دستاورد سفر رئیس‌جمهورهای ترکمنستان و ونزوئلا به ایران چیست؟/ خنثی‌سازی تحریم از دریچه کاراکاس و عشق‌آباد

ابوالفضل ظهره وند گفت: ونزوئلا و ترکمنستان از ذخایر ارزی خوبی برخوردار هستند و کشورمان می‌تواند مسئله اثرگذاری و تبعات منفی تحریم‌ها را از طریق تعاملات اقتصادی با آنان خنثی سازد.
1401-3-30 08:17
جهت بررسی می‌کند

شفافیت همه قوا؛هیاهو برای هیچ/ چه برسر شفافیت آرای نمایندگان آمد؟

شروع داستان شفافیت گرچه با احساس ضرورت از سوی نمایندگان مجلس بود اما اجرای آن بر اساس تصمیم اعضای قوه مقننه، به عهده قوا و نهادهای دیگر هم گذاشته شد، تصمیمی که در مرحله نخستِ تبدیل به قانون نتوانست نظر فقها و حقوقدانان شورای نگهبان را جلب کند و باید بار دیگر برای اصلاح و تقویت به کمیسیون‌های داخلی مجلس بازگردد.
1401-3-26 08:47
گزارش جهت از واکنش مخالفان و موافقان رئیس مجلس به ماجرای سفر به ترکیه

در مصایب آقازادگی/ «سیسمونی گیت»؛ داغی که برای مردم تازه شد

هرچند نظرات مخالفان و موافقان درباره جنجال سفر خانواده قالیباف به ترکیه متفاوت است و سکوت خود رئیس مجلس نیز به این مسئله دامن می‌زند اما این مسئله همزمان با حواشی فائزه هاشمی بازهم زنگ هشدار آقازادگی و مصائب آن را برای مسئولان به صدا درآورده است.
1401-2-6 08:08
مدیر مسئول جهت مطرح کرد

پاسخی به یادداشت اخیر مشاور قالیباف درباره طرح صیانت/ آقای احدیان مجلس صلاحیت قانون گذاری درباره فضای مجازی را ندارد!؟

احمد کارآمد، مدیر مسئول جهت در واکنش به یادداشت مشاور رئیس مجلس نوشت: در تاریخ خواهند نوشت که اطرافیان آقای قالیباف مجلس را فاقد صلاحیت «قانونگذاری» در حوزه فجازی می‌دانستند.
1401-1-16 16:31
جهت بررسی می‌کند:

نظر رهبر معظم انقلاب و امام خمینی درباره سربازی

در حالی که این روزها تب سربازی اجباری و انتقادهای فراوان به آن داغ شده است خوب است مروری بر نظرات رهبران انقلاب نسبت به خدمت وظیفه عمومی (سربازی) داشته‌ باشیم.
1401-1-4 15:04
جهت از فعالیت رئیس‌جمهور سابق گزارش می‌دهد

فرجام مردی که عبث می‌خندید/ دولت سایه؛ خیز خاموش حسن روحانی برای بازگشت دوباره/ استقبال دوباره اصلاح‌طلبان از بازگشت روحانی

درحالی‌که گفته می‌شد روحانی بعد از ریاست جمهوری بنای فعالیت سیاسی ندارد و به دنبال استراحت است، اما جلسات اخیر او با برخی چهره‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا حکایت از فعالیت پررنگ روحانی برای بازگشت به قدرت دارد.
1400-11-20 14:28
حواشی فیلم قهرمان، اصغر فرهادی را ضد قهرمان سینمایی ایران کرد

بازی دوسر باخت فرهادی با شاگردش/ قهرمان فرهادی، کپی یا غیر کپی؟

اصغر فرهادی که متهم به کپی کاری از اثر هنرجویش است، چندی قبل در برابر انتقادات گفته بود، حاضر به حضور در اسکار زیر پرچم ایران نیستم اما حواشی این کپی کاری با انتشار جزئیات وارد مرحله تازه‌ای شده است.
1400-11-10 14:11
جهت از واکنش اصلاح‌طلبان به سفر رئیسی به مسکو گزارش می‌دهد

چرا غربگرایان اکنون یاد شعار نه شرقی نه غربی افتادند؟/ سیاه نمایی از اقتدار ایران

غربگرایان و اصلاح طلبان چنان به سفر رئیسی به روسیه می‌تازند و از آن عصبانی هستند که مشخص نیست چه چیز را با بهبود این رابطه یا این سفر از دست می‌دهند. آن‌ها سینه چاکی خود برای آمریکا و غرب را فراموش کرده‌اند؟
1400-11-3 11:18
جهت مواضع رئیس سابق مجلس در اتفاقات انتخابات ریاست جمهوری دهم را بررسی می‌کند

لاریجانی در فتنه 88 چه موضعی گرفت؟/ از سکوت و دفاع در برابر سران فتنه تا تردید/ حماسه نه دی قفل سکوت لاریجانی را شکست

یکی از دلایل رد صلاحیت علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، موضع سیاسی‌اش در سال 88 و انتخابات دهم ریاست جمهوری بوده است اما لاریجانی در آن زمان چه گفت که حمایت تلویحی از فتنه گران محسوب می‌شود؟
1400-9-30 16:33
جهت از رسانه‌ای رها شده گزارش می‌دهد

عشق‌های چند ضلعی، خیانت و خشونت در شبکه نمایش خانگی/ هدر رفتن پول و وقت مردم پای سریال‌های بی کیفیت اینترنتی / چه کسی مسئول نظارت بر VODهاست؟

اخیرا گاف‌های بازیگری در سریال‌های نمایش خانگی صدای همه را درآورده است؛ هدر رفتن پول و وقت مردم پای سریال‌‌های بی‌کیفیت اینترنتی این سوال را مطرح می‌کند چه کسی مسئول نظارت بر این رسانه رها شده است؟
1400-9-28 17:59
جهت از کم‌کاری مسئولان در نظام سلامت گزارش می‌دهد

مصیبت اعظم نظام درمان؛ کمبود پزشک از انکار تا تایید/ کاهش تعداد دانشجویان پزشکی در هشت سال دولت روحانی

درحالی که نظام سلامت از کمبود پزشک رنج می‌برد در هشت سال دولت روحانی تعداد دانشجویان پزشکی نه تنها افزایش نیافت که کاهش یافت حال دولت رئیسی تلاش دارد این رویه را معکوس کند اما امکان پذیراست؟
1400-9-24 22:44
نکاتی قابل توجه درباره سفرهای استانی دو رئیس‌جمهور

چگونه بودجه نهاد ریاست جمهوری در دولت روحانی و رئیسی را مقایسه کنیم؟

این روزها حواشی لایحه بودجه ۱۴۰۱ به دلیل چند برابر شدن آن نسبت به دولت قبل، زیاد مطرح می‌شود که در برخی موارد بهانه سواستفاده مخالفین دولت را فراهم کرده است که به اختصار به توضیح شبهات آن می‌پردازیم.
1400-9-23 20:03

پیام بازیکنان پرسپولیس به گل محمدی!

آمادگی مهاجمان برای گلزنی در تمرین پرفشار امروز سرخ‌پوشان، تیم گل‌محمدی را برای جبران مافات در بازی‌های بعدی امیدوارتر از قبل کرد.
1400-9-21 17:55

مقامات چه نکاتی را به مناسبت روز دانشجو مطرح کردند؟

روز 15 آذر آقایان اژه‌ای، قالیباف، مخبر و منتظری به مناسبت روز دانشجو نکاتی را پیرامون انتظارات از دانشجو و مسائل روز کشور بیان داشتند که به اختصار به آن پرداخته می‌شود.
1400-9-15 20:03
جهت تاثیر کنار رفتن تفکر برجامی بر احیای شورای عالی فضایی را بررسی می‌کند

خیزش دوباره صنعت فضایی کشور در دولت رئیسی/ هوافضا سومین صنعت اقتدار ساز در جهان است / لزوم تدوین برنامه جامع و پرهیز از نگاه بخشی

مخالفت کشورهای طرف مذاکرات هسته‌ای با پیشرفت ایران در حوزه فناوری هوافضا از عوامل تعطیلی شورای عالی فضایی بود اما با کنار رفتن تفکر برجامی روحانی و آمدن رئیسی، صنعت فضایی کشور خیزشی دوباره گرفته است.
1400-9-8 13:00
جهت درس‌های اعتراض‌ کشاورزان در اصفهان را بررسی می‌کند

اعتراض مدنی، پاسخگویی مدنی / بازی باخته معاندین با دست پر دولت و رسانه‌های رسمی

در روزهای گذشته اعتراض کشاورزان در اصفهان به سرخط خبری رسانه‌های رسمی تبدیل شد اما بلوغ دولت و رسانه ملی بازی باخته‌ای را برای معاندین رقم زد.
1400-8-29 21:53
گزارش جهت از یک فیلم استثنائی که در سینما‌ها می‌درخشد

«منصور» چگونه نسخه روزهای سخت تحریم را پیچید؟/ تصویر دلپذیر خودباوری روی پرده نقره‌ای

فرازو فرود فیلم «منصور» برای این روزها که باز همان قصه تحریم و این بار جنگ نابرابر اقتصادی در جریان است حرف‌های بسیار دارد.
1400-8-24 22:52
گزارش جهت به بهانه رفتار به ظاهر دلسوزانه و اشتباه برخی شاخ‌های اینستاگرامی

چرا نباید به حیوانات ولگرد غذا داد؟ / ۱۰ نکته درباره پیامدهای غذارسانی به سگ‌های بی‌صاحب

یک کارشناس محیط‌زیست معتقد است؛ غذا دادن به حیوانات شهری از جمله سگ و گربه و حتی پرندگان روند طبیعی زندگی آن‌ها را بهم می‌ریزد و علاوه بر به خطر انداختن زندگی‌ خود آن‌ها، برای طبیعت نیز مشکل ایجاد می‌کند.
1400-8-22 17:46
گزارش جهت از رویکرد فراجناحی رئیس جمهور به بهانه دیدار اخیر با سیاستمداران

خشم اصلاح‌طلبان از دیدار رئیسی با اصلاح‌طلبان! / عبور از تنگناهای اقتصادی با وفاق ملی

دیدار اخیر رئیسی با رؤسای رسانه‌های اصلاح‌طلب پایندی او به وعده‌هایش را نشان می‌دهد اینکه رئیسی تنها برای کسب پیروزی وعده نداده و همچنان پس از کسب قدرت سعی در شنیدن صدای منتقدان خود دارد.
1400-8-17 20:59