شبکه های اجتماعی

متهمان خراب شدن روابط ایران و چین در دوره برجام چه کسانی هستند؟

دهه 90 از نظر اقتصادی سال‌هایی بود که به راحتی فرصت‌های اقتصادی و روابط با کشورهای دیگر از دست رفت اما متهمان خراب شدن روابط ایران و چین در دوره برجام چه کسانی هستند؟
1401-9-17 15:04
یادداشت تحلیلی؛

توییتر چگونه بایدن را از شکست در مقابل ترامپ نجات داد؟

داستان "انتشار مذاکرات توییتر و تیم انتخاباتی بایدن" در موضوع لپ‌تاپ پسر بایدن خیلی زود بین انبوه خبرها گم شد اما ماجرا چه بود؟
1401-9-17 12:15
وبگردی جهت پرس؛

دروغ جدید اینترنشنال درباره مذاکرات ایران و ونزئولا/ آل سعود روش معاویه را دنبال می‌کند

سید یاسر جبرائیلی، رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام در توییتی درباره دروغ رسانه‌های سعودی نوشت: رژیم سعودی راه مقتدایش معاویه ابن ابی سفیان را پیش گرفته و برای پیروزی بر علی، روی جهل جماعت حساب ویژه‌ای باز کرده است. اشتباه می‌کنند. ایران کوفه نیست. مالک هم اگر آهنگ خیمه پلیدتان را کند، اینجا کسی فریب قرآن سر نیزه را نخواهد خورد...
1401-9-17 12:04
پس از تحمل یک دوره بیماری

رستم قاسمی وزیر پیشین راه و شهرسازی فوت کرد

رستم قاسمی، وزیر اسبق راه و شهرسازی که بعد از استعفا برای درمان بیماری خود اقدام کرده بود، متاسفانه با رسیدن سرطان به مغز استخوان و عدم پاسخگویی درمان، امروز به درگاه الهی پیوست.
1401-9-17 11:31
یادداشت انتقادی؛

از دانشگاهیان قطع امید کرده‌‏ام/ از چاپیدن مقاله تا حل مساله

مجتبی لشکربلوکی، پژوهشگر حوزه توسعه نوشت: رتبه بندی دانشگاهی ایران بر اساس نظامی است که خارج از ایران برنامه ریزی می شود و ما بین المللی کار کردن را با اِعمال این شاخص ها اشتباه گرفته ایم
1401-9-17 11:05

غلامرضا نیک‌پی فاسدترین شهردار پهلوی‌ها بود

داوود مردایان، مستندساز درباره شهردار دوره پهلوی در پاسخ به ادعای یک کاربر نوشت: غلارضا نیک‌پی فاسدترین شهردار پهلوی‌ها بوده، فساد این سناتور محمدرضا به قدری زیاد بود که خودش دستور زندانی شدنش در سال ۵۶ را داد. در انقلاب فقط حکمش اجرا شد. البته کسی از فسادش نمی‌دانست. به این مردک بگویید تاریخ بخوان تا کمتر ابله بماند!
1401-9-17 10:43

مقایسه سفر رئیس جمهور چین به عربستان با ایران مایه عبرت است

مجید شاکری، کارشناس اقتصادی درباره سفر رئیس جمهور چین به عربستان نوشت: مقايسه سفر شي جي پنگ به عربستان با سفر او به ايران در سال ٩٤ واجد درسهاي بسيار و عبرتهاي گران سنگ است. اينكه دهه ٩٠ كاملا از دست رفت دلايلي دارد كه قديمي بودن فهم ايرانيان از جهان از مهمترين آنهاست.
1401-9-17 10:36
از نماز جمعه تا مخالفت با نظام؛

شوهر خواهر رهبر انقلاب چه کسی است؟

در ساعات گذشته خبری منتشر شده است که خواهر رهبرانقلاب، با انتشار متنی از جمهوری اسلامی اعلام برائت کرده است. اما اصل ماجرا چیست؟
1401-9-16 16:08
در وبگردی جهت پرس بخوانید؛

آیا خطای ارسال پیام هشدار زلزله به مردم پشت پرده‌ دیگری هم دارد؟

دلایلی که امروز برای ارسال اشتباه هشدار زلزله به مردم آورده شد جو رسانه‌ای مجازی را اغنا نکرد و موجب انتقاد اصحاب رسانه در فضای مجازی شد.
1401-9-16 15:55
جهت پرس واکنش کاربران فضای مجازی به حاشی روز دانشجو را بررسی می کند:

وقتی یک دانشجو به شهردار تهران فحش ناموسی می دهد

یکی از دانشجویان دانشگاه شریف که در جامعه به نخبه‌های شریف معروف اند، در حین جلسه پرسش و پاسخ آقای زاکانی با رفتاری هنجارشکن به ایشان واکنش نشان دادند.
1401-9-16 09:50
به گفته کاربران توئیتری:

تیک تاک تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا

امیرپارسا از فعالان رسانه در توئیتر نوشت:" رئیس fbi گفته فعالیت تیک تاک چینی در آمریکا یه تهدید علیه امنیت ملی محسوب میشه چون به اطلاعات آمریکایی ها دسترسی داره و میتونه با تحلیل و استفاده از بیگ دیتا محتوا رو تغییر بده و از آن برای عملیات نفوذ استفاده کنه. حالا باز یه عده هموطن میگن اطلاعات ما به درد خارجی ها نمیخوره :/ "
1401-9-16 08:35

وقتی منافقین خودشان را لو می‌دهند

عبارت هایی مثل «regime change» و «free iran» مختص سازمان مجاهدین خلق(منافقین) است. این بار، احتمالا به توصیۀ مشاوران غربی و کارفرمایان عبری-عربی، جلیقه ها و بَنِرهای زردرنگ، و پوسترهای مریم و مسعود را گذاشتند کنار و چراغ خاموش حرکت می کنند، اما با ادبیات شان لو می روند. تصاویر زیر گویای همین مسئله است
1401-9-15 16:35
جهت پرس بررسی می‌کند

نخبه‌پروری قلابی در دانشگاه‌ها/ چرا یک دانشجو باید خودکشی کند؟

انتشار خبر خودکشی دانشجوی دکترای دانشگاه تهران در رسانه‌ها و بررسی‌های علت آن نشان از اوضاع نابسامان علمی دانشگاه‌های مدعی نخبه پروری دارد، همان نخبه‌هایی که میگویند جایشان در زندان نیست!
1401-9-15 14:34

راه حل های اپوزیسیون توهم و فاشیستی است!

فرهمند از فعالان رسانه ای ضدانقلاب در توئیتی پیشنهاد مضحکی کرده بود که با پاسخ کاربران شبکه های اجتماعی روبه رو شد.
1401-9-15 10:17

کدام دانشمند یک روز به مهرماه اضافه کرد؟

در گرماگرم جوسازی‌ها و رفتارهای عجیب سلبریتی‌های حامی اغتشاشات، بعضا اشتباهاتی از سوی آنها رخ می‌دهد که نه‌تنها عادی و معمولی نیست بلکه می‌تواند نشان‌دهنده وضعیت روحی آشفته آنها باشد. یکی از جدیدترین موارد از این دست، اعلام تاریخ 31 مهرماه به عنوان روز دستگیری فردی به نام جواد گلرخ است. بر همین اساس یکی از خوانندگان موسیقی رپ که سالهاست از کشور گریخته است اخیرا در یک توئیت، روز سی و یکم را به تعداد ایام مهرماه اضافه کرده است.
1401-9-14 18:24
وبگردی؛

روزهای بارانی این ایام عمدی است

هفته گذشته معاندین ادعا کردند با هک خبرگزاری فارس بولتنی را بدست آوردند که اطلاعات مهمی در آن بوده، بعد از گذشت زمانی هر واقعه‌ای را به آن مرتبط میکردند، علی صدری‌نیا با توجه به این موضوع نوشت: در بولتن فارس آمده بود که عمدا این روزها بارانی است.
1401-9-14 13:30
وبگردی؛

ما که میریم عشق و صفا شما برید به اغتشاش!

این مدت مردم با دیدن پیج‌های اینفلوئنسرها در جو اغتشاشات قرار می‌گرفتند که باعث اقداماتی از سوی آنها می‌شد که بعدها دچار پشیمانی آنها از این اتفاقات بود، اما پشت پرده ماجرا جور دیگر بود.
1401-9-14 12:57

قاتلین دانشجویان به دنبال بزرگداشت؟

یکی از کاربران توئیتر با درج توئیتی به برگزاری بزرگداشت از طرف پهلوی واکنش نشان داد و نوشت:" به دستور محمدرضا پهلوی در داخل دانشگاه تهران به دانشجویانی که به روابط با آمریکا و انگلیس بعد کودتا معترض بودند تیر مستقیم جنگی شلیک کردند شد روز دانشجو حالا با فراخوان پسر محمدرضا و با حمایت آمریکا و انگلیس در روز دانشجو، بزرگداشت گرفتند.دنیا همین‌قدر مضحکه"
1401-9-14 12:36
اعلام به آمادگی مسلحانه براندازان

کلت، چاقو، کوکتل مولوتف؛ تنقلات آشوبگران برای 14، 15، 16 آذر

هفته گذشته آشوبگران برای نزدیک شدن به روز دانشجو فراخوان تجمع دادن، فراخوانی که اندفعه دعوت به داشتن سلاح گرم داشت، حتی بعضی از کانال‌های تلگرامی آنها تشویق به تهیه سلاح داشتند.
1401-9-14 12:18
وبگردی جهت پرس؛

آیا دولت رئیسی بنزین را ارزان صادر می‌کند؟/ خرابکاری روحانی برای دولت سیزدهم

معما ارزان‌فروشی بنزین در ۱۴۰۱ به سال ۹۹ و روحانی بر‌می‌گردد که بخاطر کاهش مصرف (تعطیلی کرونا و افزایش قیمت آبان ۹۸) و مازاد تولید، بنزین روی دست مانده را با قراردادهای چند ساله و قیمت ثابت(نه شناور) به خارجی‌ها فروخت!
1401-9-14 12:07