شناسه: 98777
استراتژیست مشهور آمریکایی:

آمریکا دچار شکاف داخلی و عدم اتحاد است

کیسینجر، استراتژیست مشهور آمریکایی می‌گوید که ایالات متحده در مقابله با چالشهای مدرن، دچار عدم اتحاد داخلی و انشقاق است.
به گزارش جهت پرس، 

«هنری کیسینجر» وزیر خارجه پیشین آمریکا و استراتژیست مشهور آمریکایی در سخنرانی خود در صد و دوازدهمیین سالگرد گرامیداشت رونالد ریگان رئیس جمهور پیشین این کشور تاکید کرد که ایالات متحده دارای شکاف و عدم اتحاد است.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، کیسینجر گفت: ایالات متحده در داخل و در مقابله با چالشهای مدرنی که با آن مواجه هستیم دچار عدم اتحاد است.

کیسینجر افزود: «امروز ما دوباره از انشقاق داخلی و بی نظمی بین‌المللی درباره اینکه که هستیم و برای چه میجنگیم رنج میبریم. و برای ما دشوار است که انسجام داخلی لازم برای رویارویی با چالشهای پیش رو را به دست بیاوریم.»

این استراتژیست آمریکایی در ادامه سخنرانی خود جاه طلبیهای چین و شرایط در خاورمیانه، جاییکه به گفته او خطر تولید مخرب ترین سلاحها وجود دارد و همچنین بحران اوکراین که هیچ نشانه‌ای از فروکش کردن در آن دیده نمی‌شود را به عنوان چالشهای نظام جهانی نام برد. 

ماه اوت گذشته، کیسینجر توصیه به پایان دادن به جنگ اوکراین با مذاکرات کرده و گفته بود که به طول انجامیدن جنگ در این کشور ممکن است منجر به تشدید درگیری شود.

هنری کیسینجر در ماه دسامبر در مقاله‌ای در مجله «اسپکتیتور» خواستار مذاکره روسیه با اوکراین برای دوری از یک جنگ گسترده‌تر شده بود.

کیسینجر در پایان سخنرانی خود تاکید کرد، رویارویی با هرکدام از این چالشها ترکیبی از قدرت و مصالحه را می‌طلبد. وی به درایت ریگان در این زمینه اشاره کرد و گفت: رونالد ریگان بهتر از هر کسی دریافته بود که چگونه ترکیب عناصر قدرت و مصالحه را به خدمت بگیرد. 

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

کرامت سلیمی | چهارشنبه, 11/19/1401 - 16:42 | | پاسخ | پیوند ثابت
وزیر دفاع المان گفته است تهدیدات هسته ای فقط تبلیغات است و هیچ ترسی از این تهدیدات ندارد.
وزیر دفاع المان با زبان غیر مستقیم می گوید که سلاح هسته ای فقط خالی بندیست. و ترسی از این تهدیدات هسته ای ندارد. چون هیچگاه چیزی به عنوان حمله هسته ای رخ نخواهد داد.

و همچنین با زبانی دیگر می گوید که غربیها کنترل کننده و هدایتگر جنگ هستند. این وزیر می گوید که تانک ها را در اواسط فروردین به اوکراین تحویل می دهد. یعنی زمان بندی جنگ در اختیار انهاست.
 و به گونه ای صحبت می کند که انگار دارد یک بازی استراتژیک کامپیوتری را اجرا می کند.

در واقع سلاح هسته ای فقط برای ترساندن ملتها ( برده ها)  مطرح می شود تا انها را بترسانند و کنترل کنند.

یادم هست که بعد از حمله 11 سپتامبر صدا  و سیما  مستندی ساخت و در ان کلی دلیل ارائه داد که این حملات ساختگی و کنترل شده بوده است و تنها رسانه ای در جهان بود که این اقدام را انجام داد.

شما می توانید مستندی بسازید و کلی دلیل و سند ارائه دهید که سلاح هسته ای یک خالی بندیست و فقط در داستانهای تخیلی وجود دارد.

افشای این دروغ بحران را به سمت کشورهای گلوبالیستی غربی خواهد برد و اگه خدا بخواد درگیر جنگ اوکراین نخواهیم شد.

روسیه به دنبال درگیر کردن ایران در این جنگ است و اگر درگیر شویم تمام صنایع نابود می شود و ایران سرنوشتی مشابه اوکراین پیدا می کند.و متاسفانه هیچ جایی هم وجود ندارد که به انجا پناه ببریم.

حتی سردار عزیز و شجاع کشورمان جناب اقای علایی هم فرمودند که روسیه می خواهد پای ایران را به جنگ اوکراین بکشد.

قبل از اینکه دیر شود و یا به معنای واقعی دیرتر شود برای افشای دروغ بودن سلاح هسته ای اقدام کنید.

سلاح هسته ای در واقع همان آقا گرگه دوران کودکی ماست.

شما می توانید با مصاحبه با سیاستمداران و نظامیان شجاع کشورمان و به چالش کشیدن موضوع سلاح هسته ای زمینه افشای این دروغ بزرگ را فراهم کنید.

افرادی همچون سرلشکر محسن رضایی ، سرلشکر باقری ، سردار علایی، سردار تنگسیری، سردار فدوی، اقای علی مطهری ، دکتر حسن عباسی و.... اگر مجاب شوند این توان را د ارند که با افشای این دروغ دنیا را وارد فضای جدیدی کنند و بتوان به سمت عدالت و دنیای بدون جنگ رفت.

متاسفانه خیلی از رسانه ها بی میل یا ناتوان در روبرو شدن با حقیقتند و اسیر افکار و باورهای متعصبانه و موروثی و خاک گرفته خود هستند و گاه چنان در وجود خود زندانی می شوند که فرصت و مجال هیچ فکر و اندیشه جدیدی را پیدا نمی کنند.

شما این فرصت را دارید که یک رسانه اینفلوئنسر باشید و با تلاش برای افشای دروغ سلاح هسته ای صاحب تاریخ شوید.

بی تفاوت نباشید.

اگر غافل باشید خیلی زود دیر میشه و دیگه نمیشه کاری کرد.

و حالا به سمت خورشید حقیقت بروید.

و فروغ  دامنگستر خورشید.......

والشمس و ضحی ها