شناسه: 98752
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران:

عراق برای پرداخت قریب الوقوع مطالبات شرکت‌های ایرانی قول داد

«مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه ایران در سفر به بغداد از وعده مقام های عراقی در پرداخت قریب الوقوع مطالبات شرکت های ایرانی خبر داد.
به گزارش جهت پرس، 

مهدی صفری معاون وزیر امور خارجه ایران با عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق در بغداد دیدار و در این دیدار اعلام شد: عراق به زودی پرداخت مطالبات مالی شرکت‌های ایرانی را اجرایی خواهد کرد.

مهدی صفری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه که در راس هیاتی اقتصادی به بغداد سفر کرده، با رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر امور خارجه عراق دیدار کرد.

صفری درباره پیام محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران به نخست وزیر عراق به خبرنگاران گفت: محمد شیاع السودانی اعلام کرد به زودی هم پرداخت مطالبات مالی شرکت‌های ایرانی را اجرایی می کند و هم هزینه تکمیل طرح راه آهن شلمچه، بصره و بزرگراه خسروی، بغداد را در بودجه سال کنونی دو هزار و بیست و سه قرار داده است.

صفری افزود: همچنین قرار شد تا ظرف کمتر از یک ماه دیگر کمیسیون اقتصادی ایران و عراق، پس از سال‌ها وقفه بار دیگر از سر گرفته شود.

معاون وزیر خارجه بر لزوم توسعه مناسبات با عراق در زمینه های اقتصادی و تجاری تاکید و ابراز امیدواری کرد که در این خصوص نتایج مثبتی حاصل شود.

مهدی صفری تاکید کرد: کمیسیون مشترک ایران و عراق که سالیان سال است برگزار نمی شود، در چند روز آینده برگزار خواهد شد و همچنین جمع بندی درباره اقدامات در زمینه شهرک های صنعتی مشترک انجام شد تا بتواند تولیدات مشترک برای صادرات به عراق و کشورهای همسایه عراق داشته باشیم.

برچسب ها

ثبت دیدگاه