شناسه: 98701
جهت پرس بررسی کرد

خود تحریمی از نظر هنرمندانی که جشنواره را تحریم نکردند به چه معنا بود؟/ انتقاد گلایه‌آمیز تهیه کنندگان فیلم‌ها از تحریم جشنواره توسط بازیگران

چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر توسط عده‌ای از هنرمندان تحریم شد ولی بسیاری از هنرمندان از بازیگران تا عوامل و سازندگان فیلم در جشنواره شرکت کردند و نظرات خود را آزادانه بیان کردند.
به گزارش جهت پرس، 

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در حالی برگزار شد که خیلی از سلبریتی‌ها با همراهی رسانه‌های بیگانه جشنواره را تحریم کرده بودند ولی با شروع نشست خبری فیلم‌ها چیزی متفاوت از آنچه رسانه‌های معاند می‌گفتند مشاهده شد. در نشسست خبری اکثر فیلم‌ها خیلی از عوامل فیلم‌ها حضور داشتند و اکثریت مردم از جشنواره استقبال کردند طوری که جا برای نشستن نبود و بلیط‌ها به سرعت فروش رفت.

در این بین بسیاری از هنرمندان و پیشکسوتان این عرصه تحریم جشنواره را نوعی ظلم به مردم دانستند و به آن انتقاد کردند. از جمله فیلم"استاد" به کارگردانی بهروز افخمی، فیلم عطرآلود با بازی مصطفی زمانی و کارگردانی هادی مقدم دوست و یا انتقاد تند مهدی فخیم‌زاده به تحریم کنندگان جشنواره و ... نمونه‌هایی از مخالفت با تحریم جشنواره است.

مصطفی زمانی بازیگر نقش اول فیلم عطرآلود در نشست خبری این فیلم در جشنواره گفت: ابتدا بابت تمام عزیزانی که جدا از نگاه‌های جناحی، جان خود را در سه چهار ماه گذشته دست دادند، تسلیت می‌گویم.

وی در ادامه افزود: فیلمنامه خوب بود اما کمتر کسی را می شناسم که در چنین حوزه ای برای فیلمسازی شوق داشته باشد. کار با هادی مقدم دوست یکی از بهترین تجربه های من بود چون او ابتدا فیلم را می سازد و بعد آن را اجرا می کند.

Video file

مهدی فخیم زاده، کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون نظر خود درباره تحریم جشنواره فیلم فجر از سوی برخی هنرمندان گفت.

Video file

بهروز افخمی در خصوص قبول کردن تهیه‌کنندگی فیلم استاد گفت: دوباره استخاره کردم و خیلی خوب آمد و گفتم نمیدانم چرا این کار را میکنم، اما کردم. بعدا یکی از دوستانمان که در ارگانی فیلنامه را رد کرده بود گفت که خوب نیست و گفتم میخواهی دوباره استخاره کنم و برای بار سوم خوب آمد. بر همین اساس بدون کمک هیچ ارگان دولتی و نیمه دولتی و خصولتی کار را تمام کردیم. 

Video file

رضا محقق تهیه‌کننده فیلم سینمایی «چرا گریه نمی‌کنی؟» به تحریم جشنواره فجر توسط بازیگران فیلمش انتقاد کرد و گفت: همه عوامل این فیلم تا ریال آخر دستمزدهایشان را گرفته‌اند، کجا با رفاقت پای این کار آمده‌اید؟ من به‌هیچ عنوان نمی‌خواهم جشنواره فجر را تحریم کنم، چرا باید شما به من زور بگویید؟ این چه مدل دموکراسی است که شما از آن دم می‌زنید؟ مگر شعار آزادی نمی‌دهید؟ شما آبروی آزادی را هم برده‌اید!  

Video file

برچسب ها

ثبت دیدگاه