شناسه: 98606
از کودک افغانستانی تا اسکان در مساجد خسارت دیده

اپوزیسیون و سلبریتی ها چه دروغ هایی درباره زلزله خوی گفتند؟

پس از وقوع زلزله خوی در روز هشتم بهمن ماه، واکنش‌های زیادی در فضای مجازی در رابطه با این اتفاق از طرف طیف‌های مختلف از جمله سلبریتی‌ها و مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران مشاهده شد که در این گزارش به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.
به گزارش جهت پرس، 

همانطور که انتظار می‌رفت، معاندین و ضدانقلاب و در کنارشان قشر همیشه طلبکار سلبریتی‌ها، از فرصت به دست آمده برای ایجاد یاس و ناامیدی در مردم و ناکارآمد جلوه دادن دستگاه‌های اجرایی و امدادی استفاده کردند و از گفتن هیچ دروغی دریغ نکردند.

به عنوان مثال رضا پهلوی در همان ساعات اولیه پس از وقوع زلزله و حرکت نیروهای یگان ویژه به سمت محل حادثه برای امداد رسانی در توییتی نوشت:

توییت رضا پهلوی

صفحه رسمی توییتری تلویزیون ایران اینترنشنال نیز در توییتی نوشت:

توییت اینترنشنال

 

مسیح علینژاد هم با انتشار ویدئویی نوشت:

توییت مسیح

این در حالی است که ماموران یگان ویژه برای امداد رسانی به خوی اعزام شده اند و ماموریت دارند تا علاوه بر امداد رسانی به مردم زلزله زده از محموله‌ کمک‌های مردمی و دولتی در برابر سارقین محافظت کنند و حتی در مواردی از طرف بعضی مورد حمله قرار گرفته‌اند.

 

علی کریمی هم که در حوادث اخیر خود را به عنوان یکی از لیدرهای طیف برانداز معرفی کرده است، با انتشار این استوری گفته است که چرا از مساجد و اماکن مذهبی برای اسکان مردم استفاده نمی شود؟

استوری علی کریمی

این در حالی است که مساجد و اماکن مذهبی نیز از زلزله در امان نبوده اند و دچار آسیب شده اند و اسکان مردم در این اماکن با وجود پس لرزه‌ها، کار بسیار خطرناک و دور از عقلی است.

در این بین برخی از سلبریتی‌ها نیز با انتشار عکس‌ها و فیلم‌های مربوط به اتفاقات دیگر سعی در بازی گرفتن احساسات مردم داشتند.

به عنوان مثال اشکان خطیبی با انتشار عکس یک کودک افغانستانی نوشت:

توییت اشکان خطیبی

احمدرضا عابد زاده نیز در یک استوری همین عکس را منتشر کرد و نوشت:

استوری عابدزاده

این درحالی است که تصویر منتشر شده و بسیار دلخراش مربوط به یک کودک افغانستانی است که 3 سال پیش منتشر شده است.

منبع اصلی تصویر کودک افغانستانی

علی دایی نیز که همیشه خود را حامی مردم و مخصوصا آذری زبان ها معرفی کرده است، پس از گذشت سه روز از وقوع زلزله، بالاخره اولین واکنشش را نسبت به این اتفاق، با انتشار این پست نشان داد:

استوری علی دایی

با این وجود نیروهای امدادی اعم از هلال احمر، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش و سایر ارگان‌ها از همان ساعات اولیه در محل حادثه حضور پیدا کردند و با تمام امکانات به کمک مردم شتفاتند. موضوعی که نه ضدانقلاب دوست دارد آن را ببیند و نه سلبریتی‌ها حاضرند ژست همیشه طلبکارانه خودشان را برای قدردانی از آنها خراب کنند. درب مساجد و اماکن مذهبی شهرهای دورتر از محل وقوع زلزله به روی مردم باز است و اسکان امکان پذیر است.

واکنش کاربرانواکنش کاربران 2واکنش کاربران 3واکنش کاربران 4واکنش کاربران 5واکنش کاربران 6

 


توضیحات نیروی یگان ویژه در رابطه با درگیری مردم با او | دانلود


برخورد مهربانانه یگان ویژه با مردم | دانلود

برچسب ها

ثبت دیدگاه