شناسه: 98491
مروری بر خطای راهبردی کی‌یف در همراهی با صهونیست‌ها علیه ایران

زبان سرخ سر اوکراین می‌دهد بر باد!

پس از آنکه سیرک مضحک کی‌یف درباره پهپادهای روسیه و متهم کردن ایران در این رابطه، توئیت های مشاور زلنسکی رئیس جمهور این کشور نیز به جمع خطاهای راهبردی قبلی اضافه شده است.
به گزارش خبرنگار جهت پرس: 

اوکراین اگر چه سالهاست دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا بوده و در سانحه دردناک سقوط هواپیمای اوکراینی، رفتار عجیبی از خود بروز داد و در آتش فتنه دمید، اما اشتباهات دیپلماتیک دستگاه سیاست خارجی این کشور، طی یک سال اخیر به مرز فاجعه رسیده است.

مسخره‌بازی سیاسی یک دلقک دسته چندم

پس از آنکه سیرک مضحک کی‌یف درباره پهپادهای روسیه و متهم کردن ایران در این رابطه، توئیت های مشاور زلنسکی رئیس جمهور این کشور نیز به جمع خطاهای راهبردی قبلی اضافه شده است؛ وی اخیرا با انتشار یک توئیت مضحک، تلویحاً مدعی شد که حمله ریزپرنده‌ها به تاسیسات وزارت دفاع، کار اوکراین بوده است! او در توئیتی نوشته بود: «اوکراین به شما هشدار داد».

 

مشاور زلنسکی


حماقت که شاخ و دم ندارد

حقیقت آن است که اگر یک کشور درگیر جنگ تلاش کند تا در جبهه جدید درگیر شده و در عین حال، توانایی‌های خود را هزاران برابر واقعیت قلمداد کند، نشانه خوبی نیست و قطعا تبعات جالبی به دنبال نخواهد داشت.

این که در عرصه بین‌الملل و با این ادعاها، در عقلانیت دستگاه دیپلماسی اوکراین، شک قریب به یقین رخ خوواهد داد همه ماجرا نیست؛ ماجرای اصلی آن است که پاسخ ایران کوبنده، اثرگذار و قاطع خواهد بود.

سفیر زلنسکی احضار شد سخنگو هشدار جدی داد

پس از انتشار گزافه‌گویی مشاور زلنسکی، ابتدا سفیر این کشور به وزارت امور خارجه احضار و به وی تفهیم شد که حکام کی‌یف    باید حد و حدود خود را نگه داشته و عرف دیپلماتیک را رعایت کنند.

در ادامه نیز کنعانی سخنگوی وزارت خارجه نیز ضمن اعلام موضع رسمی وزارت خارجه پاسخی درخور به وقاحت اوکراین داد.
وی با محکوم کردن موضع خصمانه و تحریک آمیز مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین، اظهارات وی در خصوص اقدام مخرب اخیر علیه یک مرکز نظامی در اصفهان را مشکوک توصیف کرد.

ناصر کنعانی همچنین خواستار توضیح رسمی و شفاف دولت اوکراین در این رابطه شد.

این رشته واکنش‌ها نشان داد اگر اظهارات خصمانه مشاور رییس جمهور اوکراین علیه ایران از سوی مقامات رسمی این کشور اصلاح نشود می‌تواند واکنش‌های متفاوتی از سوی تهران به‌دنبال داشته باشد.

واکنش‌های معنادار ارگان منتسب به شورای عالی امنیت ملی
در همین رابطه، نورنیوز منتسب به شورای عالی امنیت ملی ایران، توئیت مهمی را منتشر کرد که به‌نوعی اتمام حجت بت مشاور گزافه‌گوی زلنسکی بود
 

نورنیوز
اوکراین پا پس کشید یا هنوز متنبه نشده است؟

اگر چه کی‌یف تاکنون در برابر پاسخ ایران به سیاست سکوت متوسل شده اما همین موضع نشالن می‌دهد که پیام واکنش جمهوری اسلامی ایران را دریافت کرده و متوجه شده‌اند که پیشمرگ شدن آنها برای رژیم صهیونیستی می‌تواند عواقب خطرناکی در پی داشته باشد.

شاید به همین سبب بود که روز گذشته اولگ نیکولنکو سخنگوی وزارت خارجه اوکراین درباره علت حمله به تاسیسات وزارت دفاع ایران، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

به هر صورت باید منتظر ماند و دید که آیا سران کی‌یف درس عبرت گرفته‌اند یا باز هم قصد دارند تا عزم ایران در برخورد با مواضع خصمانه کشورهای دیگر را، بیازمایند.


 


برچسب ها

ثبت دیدگاه