شناسه: 98160

بازداشت ۱۴۲ مقام سعودی به اتهام فساد

سازمان مبارزه با فساد عربستان سعودی از بازداشت ۱۴۲ مقام این کشور در یک ماه گذشته به اتهام فساد خبر داد.
به گزارش جهت پرس، 

سازمان حسابرسی و مبارزه با فساد در عربستان سعودی اعلام کرد در یک ماه گذشته ۱۴۲ مسئول این کشور به اتهام فساد بازپرسی و سپس بازداشت شده‌اند.

به نوشته وبگاه المواطن، در ماه جمادی‌الثانی ۱۴۴۴ تعداد ۲ هزار و ۳۶۴ پرونده از سوی سازمان حسابرسی و مبارزه با فساد عربستان سعودی مورد بررسی قرار گرفته است. در این راستا از ۳۰۷ تحقیقات به عمل آمده و از میان آن‌ها ۱۴۲ نفر به زندان افتاده‌اند که برخی از بازداشت‌شدگان به قید کفالت آزاد شده‌اند.

به گفته سازمان حسابرسی و مبارزه با فساد در عربستان سعودی مهم‌ترین جرایم فساد مالی به دریافت رشوه و سوءاستفاده از مقام و پول‌شویی و جعل سند مربوط می‌شود.

بیانیه سازمان حسابرسی و مبارزه با فساد عربستان تأکید کرده که افراد بازداشت‌شده متعلق به وزارتخانه‌های کشور، دفاع، انرژی، دادگستری، شهرداری‌ها، بهداشت، آموزش، محیط زیست و نیز خود سازمان حسابرسی و مبارزه با فساد و سازمان زکات و مالیات و گمرک بوده است.

این بازداشت‌ها در حالی است که محافل معارض دولت سعودی با دیده تردید به آن نگاه می‌کنند. به گفته مخالفین بازداشت مقامات و کادر اداری و نظامی نه به دلیل فساد، بلکه به دلیل عدم وفاداری به محمد بن سلمان صورت می‌گیرد؛ به طوریکه در سال‌های گذشته صدها افسر وزارت کشور و دفاع عربستان به دلیل وفاداری به «محمد بن نایف» ولی‌عهد معزول و زندانی سعودی دستگیر شده‌اند.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه