شناسه: 98141
گزارش نورونیوز از فساد اخلاقی در بی بی سی

از فساد اخلاقی چارلز تا رسوایی اخلاقی در استودیوی بی‌بی‌سی!

نورونیوز در گزارشی از انواع فسادهای اخلاقی در بی بی سی و همچنین فساد اخلاقی پادشاه نوشت.

نورنیوز نوشت: خبری کوتاه اما حاشیه‌‌ساز در خروجی بنگاه خبرپراکنی خاندان سلطنتی انگلیس قرار گرفت با این محتوا که بی‌بی‌سی به خاطر پخش صداهای رابطه جنسی در جریان پوشش زنده جام حذفی انگلستان (اف‌ای کاپ) پوزش خواسته است! 

مسئولان بی‌بی‌سی در حالی سعی در به حاشیه راندن موضوع و انحراف مخاطب از رسوایی اخلاقی حاکم بر این رسانه داشتند که با توجه به ادعای حرفه‌ای بودن آن، نمی‌توان آن را یک خرابکاری دانست. 

نگاهی به کارنامه بی‌بی‌سی حکایت از زنجیره‌ای گسترده از رسوایی‌های اخلاقی و جنسی مدیران و خبرنگاران این رسانه دارد. 

به عنوان نمونه در سال ۱۳۹۸، روزنامه دیلی میل انگلیس گزارش داد که دادگاه این کشور «مایکل ویلیس» مجری معروف و سابق شبکه ۱ رادیوی بی‌بی‌سی انگلیس را به جرم فساد اخلاقی محکوم و برای ۱۸ ماه روانه زندان کرد. 

چند سال قبل نیز «جیمی سویل» یکی از برجسته‌ترین مجریان بی‌بی‌سی در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی که در سال ۱۹۹۰ از ملکه الیزابت نشان شوالیه دریافت کرده بود اعتراف کرد که به ده‌ها کودک و نوجوان تجاوز جنسی کرده است. 

در ادامه افشای رسوایی‌های اخلاقی در شبکه دولتی انگلیس، سوء استفاده جنسی دو مجری دیگر بی‌بی‌سی از چند کودک فاش شد. 

رسوایی جنسی مجری مشهور، استعفا و برکناری تعدادی از سردبیران و مدیران بخش‌های مختلف این شبکه را در پی داشت که در نهایت منجر به کناره‌گیری «جورج انتویسل» رئیس بی‌بی‌سی شد. 

اما سریال این رسوایی‌های اخلاقی به بخش فارسی بی‌بی‌سی در زمان مدیریت «صادق صبا» نیز رسید. انتشار خبرهای متعدد در این خصوص از جمله تجاوز شخص صبا به یکی از مجریان زن و تجاوز «سیاوش اردلان» به یک مجری زن دیگر، مواردی بود که از مناسبات غیراخلاقی در بی‌بی‌سی فارسی پرده برداشت. 

البته وقتی شخص پادشاه چارلز دارای ده‌ها پرونده فساد اخلاقی و جنسی است، قطعا انتظار زیادی است اگر مناسبات غیر اخلاقی در سایر بخش‌ها از جمله رسانه دولتی بی‌بی‌سی را امری دور از ذهن و عجیب بدانیم.

برچسب ها

ثبت دیدگاه