شناسه: 97898
روایت «ابومجاهد»:

ارسال موشک‌های گراد و کورنت توسط حاج قاسم سلیمانی به نوار غزه

ابو مجاهد مسئول دفتر رسانه ای کمیته های مقاومت مردمی فلسطین با اشاره به نقش سردار سلیمانی در حمایت از فلسطین اظهار داشت که تل آویو در سال ۲۰۱۴ نخستین بار با موشک های ارسالی سردار سلیمانی هدف قرار گرفت.
به گزارش جهت پرس، 

محمد البریم (ابومجاهد) مسئول دفتر رسانه ای کمیته های مقاومت مردمی فلسطین در گفت و گویی اختصاصی به بیان دیدگاه های خود در مورد نقش و جایگاه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به ویژه در حمایت از مقاومت فلسطین در نوار غزه پرداخت.

این مجاهد فلسطینی در ابتدای گفتگوی خود با اشاره به پشتیبانی‌های حاج قاسم از مقاومت فلسطین گفت: فلسطین هرگز آنچه حاج قاسم سلیمانی انجام داد، را فراموش نمی کند. شهید سلیمانی حتی یک روز هم در حمایت و پشتیبانی از مقاومت فلسطین با تمام امکانات موجود، کوتاهی نکرد و به طور شخصی بر روند تحول و پیشرفت مقاومت در فلسطین نظارت داشت.

وی در ادامه برای نخستین بار از نقش شهید سلیمانی در ارسال سلاح های دقیق و راهبردی و رساندن آن به دست مجاهدین فلسطینی در نوار غزه پرده برداشت و گفت: حاج قاسم سلیمانی اولین کسی بود که موشک های «گراد» را وارد غزه کرد، این موشک ها پس از خروج رژیم اشغالگر وارد غزه شد و مقاومت فلسطین به واسطه آنها توانست اهداف مهمی را در مسافت 20 تا 40 کیلومتری در عسقلان و بئر السبع هدف قرار دهد.

Video file

ابومجاهد سپس در تشریح نقش این شهید والامقام در ارسال موشک کورنت به نوار غزه گفت: وارد شدن سلاح ارزشمندی همچون موشک های «کورنِت» به نوار غزه، نوعی معجزه بود که به لطف خداوند و بعد از آن حاج قاسم سلیمانی محقق شد.

مسئول دفتر رسانه ای کمیته های مقاومت مردمی فلسطین در نوارغزه در تشریح اهمیت دسترسی نیروهای مقاومت فلسطین به این سلاح افزود: موشک کورنت فقط یک سلاح ساده نبود، بلکه پیشرفتی بزرگ در مسیر مقاومت بود که نقاط ضعف راهبردی رژیم صهیونیستی را آشکار ساخت و به طور مشخص باعث محدود شدن تحرکات تانک ها و نفربرهای این رژیم در مرزهای نوار غزه و حتی ورود خودروهای نظامی اسرائیلی به داخل نوار غزه شد. این سلاح با کیفیت به نوعی سلاح بازدارنده در نزد مقاومت فلسطینی محسوب می شد که به دست این شهید و این فرمانده بزرگ وارد نوار غزه شد.

محمد البریم سپس از ارسال موشک های فجر 3 و5 به باریکه غزه در جریان نبرد سرنوشت ساز سال 2012 میان مجاهدین حماس و رژیم صهیونیستی سخن گفت که برای اولین بار برای هدف قرار گرفته شدن تل آویو به کار گرفته شدند و افزود: علی رغم تلاش دشمن صهیونیستی به منظور انکار توانمندی های مقاومت فلسطین، تل آویو برای اولین بار در تاریخ مقاومت فلسطین از خاک نوار غزه با این موشک ها بمباران شد و این دستاورد مرهون فرماندهی حاج قاسم سلیمانی بود که بر این ساختار نظامی در نوار غزه و همچنین ارسال سلاح به دست رزمندگان و مقاومت اشراف و نظارت داشت.

ابومجاهد البریم در ادامه به تشریح جزئیات دیدار سال 2015 خود با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و با نقل خاطره ای از این ملاقات گفت:

ملاقات سال 2015 دیدار بزرگی بود و بسیاری از گردان ها در آن جلسه حضور داشتند. شهید سلیمانی در خلال آن دیدار با دقت روند نبرد 2014 را دنبال و پیگیری می کردند؛ چرا که در جریان جزئیات تمام رخدادهای آن نبرد قرار داشتند. این نبرد بیش از 50 روز طول کشید و رخدادها و پیامدها و حجم آتش دشمن علیه ملت ما بسیار سنگین بود، اما ایشان همه ی جزئیات را به دقت گوش می کرد. شهید سلیمانی در خلال این نبرد نامه ای را خطاب به برادر ابوخالد (محمد الضیف) فرمانده گردان های قسام نوشتند که باعث تقویت روحیه رزمندگان شد. ایشان در آن نامه نوشته بودند، با توکل بر خدا به پیش بروید، ما شما را در این نبرد تنها نمی گذاریم.

ابومجاهد در بخش پایانی این گفتگوی اختصاصی شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را فاجعه ای بزرگ برای مردم و مقاومت فلسطین خواند و افزود: پایمردی و ایستادگی این فرمانده بزرگ تمام نقشه ها و تلاش های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را بر باد داد، و پیروزی های بزرگی را در میدان برای مقاومت رقم زد. به همین دلیل دشمن در پی ایشان بود و چه بسا که پیوند نام ایشان با نام فلسطین یکی از مهمترین دلایل ترور ایشان به دست آمریکا بوده است.

 وی در پایان گفت: امروز اعلام می کنیم که جمهوری اسلامی لحظه ای از ادامه حمایت خود از مقاومت فلسطین و جهاد و مبارزه ما و حقوق ملت ما و مظلومیت ملت فلسطین کوتاهی نکرده و نمی کند. سلام و درود به جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و تشکر بابت هر آنچه تاکنون به ملت فلسطین تقدیم کرده و می کند و راه برادر، فرزند و عزیزش، حاج قاسم سلیمانی را ادامه می دهد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه