شناسه: 97807
پاسخ به یک شبهه؛

آیا جاسوس اعدام شده علیرضا اکبری مخالف برجام بود؟

بعد از اعدام علیرضا اکبری جاسوس انگلیسی شبهاتی از طرف جریان های سیاسی مبنی بر مخالفت وی با برجام و سیاست های دولت دوازدهم مطرح شد اما واقعیت ماجرا چیست؟
به گزارش جهت پرس، 

محمد مهاجری فعال سیاسی در یادداشتی پیرامون علیرضا اکبری جاسوس انگلیسی که به تازگی اعدام شد اظهار داشت: فردی که اخیراً به جرم جاسوسی برای انگلیس اعدام شد، شدیدا ضدبرجام، مدافع تولید سلاح هسته‌ای و اهل پرونده‌سازی برای چهره‌های عاقل و معتدل بود. 

مهاجری

حمید رسایی نماینده سابق مجلس در پاسخ به این سخنان آقای مهاجری در کانال شخصی‌اش ضمن انتشار چند تصویر از حمایت جاسوس علیرضا اکبری از دولت دوازدهم نوشت:

تا قبل از این اوج بی‌حیایی را در حسن روحانی دیده بودم که در چشم مخاطب نگاه کند و راحت حقیقت را وارنه جلوه‌ دهد! محمد مهاجری یار دیرینه علی لاریجانی است که ادعا می‌کند، علیرضا اکبری (جاسوس اعدام شده) به شدت ضدِبرجام و مدافع ساخت سلاح هسته‌ای و ... بوده است.

علیرضا اکبریعلیرضا اکبری

علیرضا اکبری

حتما به همین خاطر سایت خبرآنلاین پاتوق انتشار یادداشت‌ها و گفتگوهای جاسوس اعدام شده بود! برای همین از ظریف و سیاست خارجی روحانی (که فقط یک برگ به نام برجام داشت) تعریف و تمجید می‌کرد! 

 همچنین یک کاربر توییتری در انتقاد به این موضوع که جاسوس اکبری مخالف برجام بود یا موافق آن نوشت:

بنده که نتوانستم سندی مبنی بر "شدیداً ضدبرجام" بودن علیرضا اکبری پیدا کنم. عوضش پیشنهاد داده بود که بریتانیا نفت دزدیده‌شده از ایران را از طریق اینستکس خریداری کند. یعنی نه‌تنها حامی برجام، بلکه حامی دروغی به نام اینستکس بود! صفحه‌اش هم پر است از حمایت از اصلاح‌طلبان و روحانی.

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری

با وجود این موارد که تثبیت کننده مواضع علیرضا اکبری در حمایت از دولت و برجام بوده، جای سوال است که چرا همچنان فعالین سیاسی و رسانه ای اصلاح طلب سعی در قبح زدایی عملکرد دولت قبل در مواضعی همچون اینستکس و برجام دارند؟!

برچسب ها

ثبت دیدگاه