شناسه: 97520

شرط جدید عربستان برای حج

وزارت حج و عمره عربستان اعلام کرد زائرانی که به خانه خدا مشرف می‌شوند باید تمام دُزهای واکسیناسیون ویروس کرونا ، واکسن مننژیت و آنفولانزای فصلی را دریافت کنند.
به گزارش جهت پرس، 

وزرات حج و عمره عربستان سعودی اعلام کرد که تکمیل دزهای   واکیسناسیون ویروس کرونا شرط انجام حج است.

بر اساس گزارش این وزارت‌خانه،زائرانی که  قصد  انجام حج امسال (1444 هجری قمری/ 1402 خورشیدی)  را دارند ، باید کلیه دُزهای واکسیناسیون ویروس کرونا را تکمیل کنند. آن‌ها همچنین  باید واکسن «مننژیت» و واکسن «آنفلوآنزای فصلی» را دریافت کنند.
 
وزارت حج و عمره همچنین اعلام کرد که الزاماتی در خصوص انجام مناسک حج از جمله مبتلا نبودن زائران به بیماری‌های مزمن و بیماری‌های عفونی و تنفسی وجود دارد.
 
اخیرا« توفیق بن فوزان الربیعه» وزیر حج و عمره عربستان اعلام کرد که مراسم حج امسال بدون محدودیت و قید و شرط خواهد بود و نیازی نیست زائران تست منفی کرونا ارائه دهند.

الربیعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که حج امسال محدودیت سنی و محدودیت در تعداد حجاج نخواهد داشت و همان شرایط قبل از شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

در سال‌های گذشته و با شیوع ویروس کرونا شرایط و محدودیت‌هایی را برای مراسم حج اعمال کرده بود.
وزارت حج و عمره عربستان چند روز گذشته نیز  اعلام کرد که هزینه حج امسال برای «زائران داخل عربستان» از 3984 ریال سعودی (1060 دلار) آغاز می‌شود. گران‌ترین بسته با اسکان زائران در برج‌های شش گانه منا در نزدیکی جمارات تا 11435 ریال قیمت دارد. وزارت حج عربستان همچنین پرداخت هزینه حج را برای شهروندان خود در سه قسط امکان‌پذیر کرده است.

حداقل سن اعلام شده برای حجاج داخلی عربستان 12 سال اعلام شده است.

زنان عربستانی همچنین می‌توانند بدون محرم یا خویشاوند مرد نزدیک در مناسک حج شرکت‌ کنند. عربستان تاکنون مقررات سختگیرانه‌ای در این باره داشته و در گذشته حتی محدودیت سنی برای زنان خارجی که قصد شرکت در حج را داشتند، تعیین کرده بود که بر آن اساس، زنانی که کمتر از 45 سال داشتند بدون محارم نمی‌توانستند در حج تمتع شرکت کنند.

وزارت حج عربستان همچنین اولویت حج را به متقاضیان سعودی داده است که هرگز حج را انجام نداده‌اند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه