شناسه: 97505
یادداشت تحلیلی؛

بحران گازی اخیر و تلنگری برای اصلاحات اساسی در آینده

پیش‌بینی مدیران ارشد سابق حوزه نفت و گاز از ابتدای تحویل مدیریت به دولت جدید این بود که حتی از زمستان ۱۴۰۰ هم نمیتوانیم عبور کنیم اما این موضوع چه درسی برای ما دارد؟
به گزارش جهت پرس، 

مهدی پناهی روزنامه نگار اقتصادی با توجه به اوضاع کنونی کشور و نگرانی مردم از زمستان سرد ایران در صفحه توییتری خود نوشت: به‌ دلیل اتفاقات چند سال اخیر، بویژه با ضریب‌دهی رسانه‌ها، بحق آستانه تحمل مردم پایین آماده است اما راهکار وضعیت فعلی زمستان چیست؟ اگر جستجو کنید راهکارهای میان مدت و بلند مدت فراوانی ذکر شده است اما در حال حاضر تنها راهکار مدیریت و کاهش مصرف گاز است که اصلا هم سخت نیست.

با دیسپلین وزیر نفت دولت رئیسی موافق نیستیم اما این واقعیت را هم بپذیرید که حوزه زیرساخت چیزی نیست که یک شب و حتی یک ساله حل شود! پیش‌بینی مدیران ارشد سابق حوزه نفت و گاز از ابتدای تحویل مدیریت به دولت جدید این بود که حتی از زمستان ۱۴۰۰ هم نمیتوانیم عبور کنیم،  در سال ۱۴۰۰ هم رسما و علنا به منتخب پیروز گفتند که در شش ماهه اول سال به سختی حقوق‌ها را پرداخت نموده‌ایم و در شش ماه دوم(استقرار دولت جدید) خبری از پول نیست! اما همانطور که سال ۱۴۰۰ گذشت، زمستان ۱۴۰۱ هم می‌گذرد ولی با همکاری و همدلی... نه با حرف‌های کلی.

امسال هم اقداماتی برای کاهش شدت بحران گاز انجام شده است اما سرمای شدید و طولانی وضعیت مصرف را به صورت تصاعدی بالا برد است. این زمستان هم میگذرد، امیدوارم تلنگری برای اصلاحات اساسی همچون تعرفه پرمصرف‌ها و توجه به تنوع سبد انرژی کشور باشد. مطالبه آتی اصلاحات اساسی در این حوزه است.

برچسب ها

ثبت دیدگاه