شناسه: 97419

امیرعبداللهیان: ایران با قدرت به حمایت‌های خود از مردم و مقاومت لبنان ادامه می‌هد

وزیر خارجه کشورمان در بدو ورود به لبنان خواستار انتخاب سریع رئیس جمهور از مسیر گفت‌وگو و توافق سیاسی شد و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران با قدرت به حمایت‌های خود از مردم، دولت، ارتش و مقاومت در لبنان ادامه می‌هد.
به گزارش جهت پرس، 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در اظهارات کوتاه خبری در بدو ورود به لبنان گفت: سفرم به بیروت در چارچوب دعوت رسمی وزیر محترم امور خارجه جمهوری لبنان با هدف رایزنی‌ در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی از جمله رایزنی در خصوص آخرین تحولات فلسطین انجام می‌شود.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با قدرت به حمایت‌های خود از مردم، دولت، ارتش و مقاومت در لبنان ادامه می‌هد، افزود، ما همه جریان‌های سیاسی لبنان را دعوت می‌کنیم که از مسیر گفتگو و‌ توافق هر چه سریعتر نسبت به انتخاب رییس جمهور و‌ تکمیل فرایند سیاسی اقدام کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود، تردیدی نداریم که جریان‌های سیاسی مختلف در لبنان با شایستگی و بدون هرگونه مداخله خارجی، قادر به تعیین رئیس جمهوری خود خواهند بود.

 وزیر امور خارجه کشورمان در سفر جاری خود در لبنان، با دکتر عبدالله بوحبیب همتای لبنانی خود، نجیب میقاتی نخست وزیر و نبیه بری رئیس مجلس لبنان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

ناشناس | جمعه, 10/23/1401 - 16:47 | | پاسخ | پیوند ثابت

ایران در برابر تهدید و فشار خارجی تسلیم نمی‌شود/ دیپلماسی و مذاکره هم از سال 1392 تاکنون ثابت کرد که بدترین گزینه بوده است.
نتیجه دیپلماسی و مذاکره بهترین گزینه همان تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا بعد از مذاکره، توافق هسته ای، برجام، مذاکرات وین و دوحه بوده است.