شناسه: 96972
جهت پرس بررسی می‌کند

چرا رهبر انقلاب گفتند حجاب یک واجب شرعی است که باید رعایت شود؟!

رهبر معظم انقلاب اخیرا بر حفظ حجاب که یک واجب شرعی است اشاره داشتند، با این بیان برخی رهبر را مخالف گشت ارشاد خواندند اما واقعیت ماجرا چیست؟
به گزارش جهت پرس، 

امروز صبح در دیدار رهبر انقلاب با جمعی از بانوان ایرانی در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن با اشاره به واجب شرعی بودن حجاب به حفظ  و رعایت این واجب شرعی اشاره فرمودند: خیلی از بانوان کم حجاب ما بر دهان براندازان زدند، جهت پرس در این گزارش به بررسی این بیان مقام معظم رهبری می‌پردازد:

واجب شرعی یعنی چی؟
چرا رهبر انقلاب گفتند حجاب یک واجب شرعی است که باید رعایت شود؟! اگر شخصی بگوید من اصلا اسلام را قبول ندارم و آتئیست هستم حکمش چیست؟
واجب شرعی به قوانینی که توسط شارع مقدس یعنی خداوند و پیامبر اسلام وضع شده باشد میگویند. کلام و دستورات خداوند در قرآن کریم در اخیتار همه انسان‌ها قرار گرفته است و همه باید اجرا کنند، از آنجایی هم که کشور ما تحت حکومت اسلامی قرار دارد پس باید تمام قوانین اسلامی رعایت بشود!
توجه داشته باشید که بحث بررسی این گزارش بحث حجاب است، نگویید که اگر حکومت اسلامی است چرا جلو اختلاسگر گرفته نمیشود و غیره که برای آنهم جواب خود را دارد که در بررسی‌های بعدی بیان می‌گردد.

اجرای قانون با اقدام برای کار آن فرق دارد
اجرای قانون با اینکه یک فرد دست به اقدام چه کاری بزند فرق میکند، مثل این که شما قانون منع استفاده از سلاح بگذارید ولی یکی خلاف قانون از آن استفاده کند!
بیان قرآن درمورد حجاب
اما کجای قرآن در مورد ضرورت #حجاب صحبت شده است؟
خداوند در آیه۳۱سوره نور پوشش رو بر زنان واجب کرده: وبه زنان با ایمان بگو دیدگان خود را(از هر نامحرمی) فرو بندند و پاکدامنی ورزند و زیورهای خود را آشکار نگردانند مگرآنچه که طبعااز آن پیداست و باید روسری خود را برسینه خویش(فرو) اندازند
و حتی در آیه ۵۹ سوره احزاب خدا به پیامبرش دستور داده است: ای پیامبر به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را به چادر فرو پوشند، که این کار برای اینکه آنها (به عفّت و حرّیت) شناخته شوند تا از تعرض و جسارت (هوس رانان) آزار نکشند!
هدف بیان این نکات چیست؟
همه اینها را مثال زدیم که بگوییم اگر حتی یک ذره به خدا اعتقاد دارید و بعضی وقت‌ها که به مشکل میخورید از او کمک میخواهید باید به دستورات او هم عمل کنید اگر هم که اصلا اعتقادی به خدا و اسلام ندارید باید طبق قوانین کشور عمل کنید و حجاب داشته باشید!
اگر یادتان باشد چند وقت پیش یک خانمی در هلند که به مرگ مهسا امینی معترض بود نیمه عریان شد و پشت بلندگو اعتراض خودش را بیان کرد، اما نکته جالب این بود که طبق قوانین هلند باید سینه خودش را از دید عموم پنهان میکرد و اجازه بیشتر عریان شدن رو نداشت!

تصویر
1

برای همین هست که میگوییم چه بخواییم چه نه باید قوانین کشوری که در آن زندگی میکنیم را رعایت کنیم و اگر به قانونی معترض هستیم باید از طریق نماینده‌های مجلس پیگیری و مطالبه کنیم!

نکات بیانات رهبر
اما صحبت امروز رهبر انقلاب در مورد حجاب که الان میگویند رهبری هم مخالف گشت ارشاد و برخورد با بی‌حجاب‌ها هستند، این بود که کسانی که حجاب کامل ندارند را نباید متهم به بی‌دینی و ضد انقلابی کرد و همین افراد که نیمه حجاب داشتند در دهان آنهایی زدند که خواستار کشف حجاب بودند!

Video file

خیلی واضح است که وقتی میگویند همین افرادی که نمیه حجاب داشتن در دهن آن براندازان و ضد دین‌هایی زدن که میگفتن حجاب بی حجاب یعنی اینکه بی حجابی خلاف شرعیت است و باید باها آن برخورد بشود!

Video file

برچسب ها

ثبت دیدگاه