شناسه: 96830
یادداشت تحلیلی؛

چه کسی مسئول خسارت دیدن مردم از فیلترینگ است؟

این روزها با فیلتر شدن دو پلتفرم غربی، خساراتی هم به مردم وارد شد اما مسئول این خسارت فیلترینگ است یا کسانی که مردم را به این پلتفرم های داخلی وابسته کردند؟
به گزارش جهت پرس، 

احمد کارآمد مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی جهت‌پرس با بررسی اوضاع فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌آپ و وابستگی ایجاد شده به این پلتفرم‌های غربی نوشت: نکاتی که در نامه اپراتورها بابت کاهش درآمدهای آنها به دلیل فیلترینگ اینستاگرام و واتس آپ مورد غفلت قرار گرفته است این است که چرا باید یک سرویس خارجی اینقدر در فضای جازی ایران بزرگ بشود و همه چیز را به خودش وابسته کند؟ آیا امروز جهرمی باید جوابگوی خسارت اخیر باشد یا طلبکارانه به نظام لگد بزند؟ حالا که رفع فیلتر امکانپذیر نیست، چه کسی باید جوابگوی خسارت اخیر به مردم باشد؟
به راستی حتی اگر مثل امروز، اینستاگرام اقدام به براندازی نکرده بود، این وابستگی شدید به یک پلتفرم آمریکایی و عمق استراتژیکی که در اقتصاد دیجیتال کشور ایجاد کرده، بخودی خود خلاف امنیت اقتصادی کشور نیست؟ چرا مسئولان، فضای مجازی کشور را به این سمت سوق داده‌اند که این بلای بدون درمان سر کشور بیاید؟ آیا حتی اگر شرایط کشور عادی بود، این وابستگی مهم‌ترین دلیل برای مقابله با این پلتفرم نیست؟ بماند که بانیان این ماجرا خیانت کردند! آیا امروز وظیفه جدی مقابله نداریم؟

برچسب ها

ثبت دیدگاه