شناسه: 95245
بررسی‌های امنیتی وب‌سایت‌ها نشان می‌دهد؛

اطلاعات حساس صدها هزار آمریکایی در معرض سوءاستفاده هکران

بررسی های امنیتی نشان می‌دهد وب‌سایت اداره درآمد فلوریدا نقصی دارد که اطلاعات صدهاهزار حساب بانکی و شماره‌های تأمین اجتماعی را در دسترس اشخاص ثالث قرار می دهد.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از انگجت، بررسی های امنیتی نشان می‌دهد وب‌سایت اداره درآمد فلوریدا نقصی دارد که اطلاعات صدهاهزار حساب بانکی و شماره‌های تأمین اجتماعی را در دسترس اشخاص ثالث قرار می دهد. 
کارشناسان امنیتی هشدار می دهند هرکس که وارد سایت ثبت مالیات کسب و کار ایالت فلوریدا شود، می تواند داده های شخصی دیگران را فقط با تغییر آدرس تحت وب که شماره درخواست مالیات دهندگان را نمایش می دهد، ببیند، تغییر دهد و حتی حذف کند.
در زمان کشف این نقص بیش از 713000 درخواست در اداره مذکور وجود داشت. دولت آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد این نقص را ظرف چهار روز پس از گزارش برطرف کرده و دو شرکت ناشناس سایت را امن می‌دانند. همچنین هیچ نشانه ای وجود ندارد که مهاجمان از این نقص سوء استفاده کرده باشند. البته مشخص نیست چگونه ممکن است مقامات هرگونه سوء استفاده را مشاهده کرده باشند. علاوه بر این ادعا شده ظرف چهار روز پس از افشای این موضوع، با مالیات دهندگان آسیب دیده از طریق تلفن یا به شکل مکتوب تماس گرفته شده است. 
در سال های اخیر نقص های امنیتی متعدد در وب سایت های مالیاتی آمریکا موجب سرقت اطلاعات میلیون ها شهروند این کشور شده است.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه