شناسه: 95093
جهت‌پرس واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را بررسی می‌کند

نگاهی به تناقض نخست وزیر کانادا/ مرگ خوبه اما برای همسایه!/ چرا دولت کانادا اعتراض کانادایی‌ها را سرکوب می‌کند؟

اعتراضات کانادا موسوم به کاروان اعتراضی از ژانویه سال گذشته آغاز شد و نخست وزیر کانادا برای حفظ امنیت کشور به پلیس اختیار دخالت و سرکوب معترضین را داد، کاری که برای ایران بد دانسته شد.
به گزارش جهت پرس، 

صحبت های اخیر نخست وزیر کانادا توجهات مردم ایران را به خود جلب کرده است. ترودو اعلام کرده بود که در مورد اعتراضات گسترده کانادا توسل به زور و سرکوب معترضین حق دولت کانادا است. تاکید نخست وزیر کانادا بر برخورد با اعتراضات مردم کانادا در حالی است که در اتفاقات اخیر ایران، کانادا به صورت کاملا مستقیم در امور ایران دخالت و از اغتشاشگران حمایت می‌کرد.

نخست وزیر کانادا در مورد تصمیم خود برای قانون موارد اضطراری گفته است که این تصمیم سخت اما با توجه به تظاهرات پر هرچ و مرج آن برهه، ضروری بوده است. ترودو از 14 فوریه تا 23 فوریه سال جاری از قانون اعلام وضعیت اضطراری استفاده کرد تا به اعتراض گسترده کامیون‌داران موسوم به «کاروان آزادی» که زمستان سال گذشته با مسدود کردن بخش‌هایی از مرز کانادا با آمریکا جنوب شهر اتاوا را اشغال کرده بودند، پایان دهد.

این کامیون‌داران به واکسیناسیون اجباری و محدودیت‌های مرزی اعمال شده در پی همه‌گیری این ویروس، اعتراض داشتند. جاستین ترودو ضمن اعلام وضعیت اضطراری اعلام کرده بود برای سکوب معترضان اختیارات لازم به پلیس برای بازداشت و جریمه معترضان داده می‌شود.

در ادامه اظهارات نخست وزیر کانادا مبنی بر ضروری بودن برخورد با این اعتراضات را مشاهده می‌کنید.

Video file

با انتشار صحبت‌ها و توجیه‌هات نخست وزیر کانادا در خبرگزاری‌های غربی و کاندایی و ابراز نگرانی از امنیت کشورش و اقدامات سرکوبانه معترضین واکنش فعالان فضای مجازی را به دنبال داشت که در صفحات خود نوشتند:

 

نگرانی عمیق کاندا برای ایران؟

کاربری به نام حاج فیدل نوشت: در ایران پلیس‌کشی و قتل بسیجی و آتش زدن اماکن عمومی اعتراض مسالمت‌آمیزه اما در کانادا هیچکدوم از اینا در اعتراضات مردم نیست و ترودو سرکوب رو توجیه می‌کنه

تصویر
ب

تناقض دنیا

رضا یزدان‌پرست کاربر دیگری نوشت: وزیر آلمانی تظاهرات خیابانی را سرکوب میکنه! جاستین ترودوی کانادا هم همینو میگه. نخست وزیر انگلیس هم دنبال سرکوبه. تو استرالیا هم که ساچمه به معترض شلیک میشه. معترضان توی هیچ کدام از این کشور ها هم دنبال براندازی نیستند.  اونوقت همه این حرومی‌ها نگران ایران هستند!

تصویر
1
تصویر
1

آتش دامن گیر فتنه گران شد

شیخ شبانی نیز نوشت:  واکنش نخست‌وزیر کانادا به اعتراضات در این کشور: «حق بستن و اشغال خیابان را ندارید» پ.ن: آتشی که کانادا می‌خواست تو کشور ما روشن کنه، حالا به دامن خودش افتاده!

 

نسخه پیچی برای ایران

کاربری با نام مرد خوشخیال ساده نوشت: نحوه مدیریت اعتراضات مردمی توسط پلیس کانادا دقت کنید نه کسی از معترضین دست به سنگ یا سلاح سرد برده نه کسی فکر تهدید پلیس به ذهنش نزده نه کسی خیال تجزیه طلبی نداشته بعدش یک مشت بی شرف بی وطن از ایرانی‌ها مقیم اونجا برای جوونای مردم داخل کشور نسخه جنگ شهری می‌پیچند. رفیق بیدار شو!

Video file

 

الان باید صدای کانادا بود؟

دکتر کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز نوشت: ... یعنی الان باید صدای اعتراضات سراسری مردم مظلوم کانادا باشیم؟

 

مرگ خوبه اما برا یهمسایه

عرفان نیز نوشت:  واکنش نخست‌وزیر کانادا به اعتراضات در این کشور: حق بستن و اشغال خیابان را ندارید! آدمو یاد ضرب المثل «مرگ خوبه اما برای همسایه» میندازه...

 

استاندارد دوگانگی غرب

سید علیرضا آل داود، کارشناس حوزه رسانه نیز نوشت: بازهم استانداردهای دوگانه غرب در برابر جنبش‌های اجتماعی برای خودشان واقدامات تروریستی ضد ایران: صحبت‌های مقامات انگلیس ‌و کانادا برای سرکوب مردمشان را با افتخار تیتر می‌کنند و نامش صیانت از امنیت ملی و آرامش اجتماعی است. ولی در ایران از اقدامات مسلحانه اغت‌شاش‌گران حمایت می‌کنند.

 

چوب خدا

کاربری به نام آدم نیز نوشت:  چوب خد صدا نداره...

تصویر
ب
تصویر
1

سواد رسانه

سید پیام حسینی نیز نوشت: 

صحبت‌های نخست وزیر کانادا در مورد اعتراضات در این کشور را با دقت گوش کنید و ببینید تا متوجه شوید استاندارد دوگانه و کثافت کاری سیاسی یعنی چه و چرا افرادی مانند جاستین ترودو در جایگاهی نیستند که بخواهند برای دیگر کشورها و دیگر ملت‌ها نسخه بپیچند

برچسب ها

ثبت دیدگاه