شناسه: 95058

امروز کسانی شعار زن ، زندگی، آزادی می‌دهند که 17 هزار ترور در کارنامه خود دارند

مجتهدزاده گفت: منافقینی که در کارنامه خود ۱۷ هزار ترور مردم بی‌گناه را دارند و بدترین شرایط را برای افراد خود در اردوگاه اشراف فراهم کردند و شعار زن ، زندگی و آزادی سر می‌دهند.
به گزارش جهت پرس، 

روز گذشته همزمان با سالروز میلاد حضرت زینب(س) همایش پیام آوران عاشورا با حضور جمعی از مادران و همسران و دختران شهدا در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.  

در این همایش که خانواده شهدایی مانند شهیدان زین‌الدین، هادی ذوالفقاری، شهدان اوحدی، علی اکبر شیرودی حضور داشتند مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس برای دقایقی به سخنرانی پرداخت و گفت: انقلاب ما ارائه مدیریت جدید به جهان بود و به هیچ سویی اعم از شرق و غرب وابستگی نداشت.

وی با اشاره به اینکه دشمنان از همان ابتدا سعی کردند هر جا شکافی دیدند رویش متمرکز شوند، خاطرنشان کرد: آنها می‌خواستند به هر بهانه شورشی به پا کنند اما با وحدتی که بین مردم وجود داشت و رهبری امام، این ملت پیروز شدند.

مجتهدزاده افزود: در مشروطه اتحاد برای برداشتن قاجار ایجاد شد اما زمینه را برای آغاز استبداد پهلوی فراهم کرد. حال امروز منافقین، سلطنت طلبان و ... ائتلاف کردند. منافقینی که در کارنامه خود ۱۷ هزار ترور مردم بی‌گناه را دارند و بدترین شرایط را برای افراد خود در اردوگاه اشراف فراهم کردند و شعار زن ، زندگی و آزادی سر می‌دهند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس ادامه داد: زن زندگی و آزادی برای شما مادران و همسران شهداست که عزیزترین سرمایه خود را فدا کردید و حالا این رسالت ماست که همچون حضرت زینب(س) در برابر توهین‌ها و سختی‌ها بایستیم و از انقلابمان صیانت کنیم.

سرزمین مادری یعنی چه؟

در حاشیه این همایش افسانه عروجی همسر شهید غلامعلی عروجی و خواهر شهیدان عبدالجید و اکبر با اشاره به رفتار برخی از اغتشاشگران در خصوص شادی در برابر باخت تیم ملی کشورمان، گفت: سرزمین مادری یعنی همان دلبستگی که کسی به مادرش دارد، همان حس را به وطن خود نیز دارد.

وی افزود: من بعد از شهادت همسرم تصمیم گرفتم با یک جانباز ازدواج کنم. جانبازی که دورهای تحصیلی خلبانی را در آمریکا گذراند و علی رغم اینکه خانواده‌اش نیز در آمریکا بودند و بسیار تشویق می‌شد برای ماندن اما تصمیم گرفت به کشورش برگردد و توانایی‌اش را برای امنیت کشورش بگذارد.

همسر شهید عروجی با اشاره به وقایعی که این روزها از طرف یک عده معدودی در جامعه رخ می‌دهد، افزود: در موضوع تربیت یک آدم، خانواده و جامعه بسیار موثر و محوری است. کسی که به کمک خانواده بزرگ می‌شود بهترین نوع تربیت است اما کسی که از این قسمت بی‌بهره است و در جامعه رشد پیدا می‌کند با سلایقی مواجه می‌شود که بعضا تبدیل به تعارض در فرد می‌شود. در نتیجه زمینه را فراهم می‌کند تا دشمن به گونه‌ای در ذهن آنها نفوذ می‌کند که از باخت تیم ملی ناراحت و از برد یک تیم بیگانه خوشحال می‌شوند.

وی با بیان اینکه من فکر می‌کنم علتش این است که ما نتوانستیم در زمینه فرهنگی طوری عمل کنیم که فرزندان ما پیشینه خود را به خوبی بدانند، اظهار داشت: وقتی زنی نقش خود را خوب ایفا کند می‌شود محور یک زندگی. من زنی بودم که تا امروز که ۶۱ سالم هست هم آزادی داشتم و هم زندگی خوبی داشتم. چون اخلاق در زندگی ما جاری بود. زنان ما امروز در همه عرصه‌ها فعالند و من هم این آزادی را داشتم در راه‌هایی که دوست دارم وارد شوم و علایقم را دنبال کنم.

زمانی که تیم ملی بازی داشت دعا کردم آنچه برای کشور خیر است پیش بیاید

صدیقه عزتی مادر شهیدان محمد حسین و مسعود اوحدی نیز در جملاتی گفت: زمانی که تیم ملی بازی داشت بسیار دعا کردم و از خدا خواستم آنچه برای کشور خیر است پیش بیاید. جوانان ما همیشه تلاش خود را می‌کنند و اسلام هم همیشه رو به جلو در حرکت است.

وی افزود: من برای جوانانی که مثل فرزندانم هستند دعا می‌کنم و گاهی به درگاه خدا گریه می‌کنم. ما باید نسبت به همه جوانان مادرانه و دلسوزانه رفتار کنیم و اگر کسی ناراحتی یا مشکلی دارد از او دلجویی کنیم. ما مردم با همه عقاید و تفکرات در کنار هم محبت و مهر داریم. جالب است برای شما بگویم در پارکی راه می‌رفتم. خانمی که حجاب ظاهری‌اش با من که چادری بودم تفاوت داشت، وقتی نگاهمان بهم افتاد سلام کردم و دست تکان دادم. فردای آن روز که مرا دید جلو آمد و پاسخ محبت دیروز مرا به گونه با یک احوالپرسی گرم داد که همراه من فکر کرد او از آشنایان قدیمی من است.

در پایان این همایش برخی از خانواده شهدا به دیدار پرستاران بیمارستان‌های امیراعلم و مسیح دانشوری رفتند و با تقدیم یک شاخ گل روز پرستار را به آنان تبریک گفتند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

بهروز | جمعه, 09/11/1401 - 16:02 | | پاسخ | پیوند ثابت
مجاهدین یا منافقین یا کومله تروریستند.زد زن هستند.قبول .شما کاسبان دشمن تراشی برای رفاه مردم ایران چه کردید.چرا باید کشور من عقب افتاده شود .چرا باید تاوان دشمنی دروغین با غرب را مردم بدهند.چرا.اگر واقعا با لاغری و اسرائیل دشمنید با تمام تسلیحات هایپر سونیک وغیره که دارید فقط شعار می دهید.دشمن فقط منافق و کومله است.یا ترس یا ریا