شناسه: 94956
ولادیمیر یرماکوف:

ایران به دنبال توسعه تسلیحات هسته‌ای نیست

مقام دولت روسیه تأکید کرد ایران یکی از کشورهای وظیفه‌شناسِ پیمان منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای است و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ایران به دنبال تولید تسلیحات هسته‌ای است.
به گزارش جهت پرس، 

«ولادیمیر یرماکوف»، مدیر دپارتمان منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک»، تأکید کرد ایران یکی از اعضای وظیفه‌شناس پیمان منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای (NPT) است و هم‌اکنون هیچ مدرکی و سندی وجود ندارد که نشان دهد ایران به دنبال توسعه تسلیحات هسته‌ای است.

وی دراین‌باره گفت: ایران یک از اعضای وظیفه‌شناس پیمان منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای بوده و همچنان هست. به نتیجه‌رسیدن برجام در سال ۲۰۱۵ کمک کرد تا سرانجام برای همیشه و به طور غیرقابل‌برگشتی تمام سوال‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه‌ای هسته‌ای ایران برطرف شود.

یرماکوف همچنین تأکید کرد: پس از آن (برجام)، ایران یکی از تاییدشده‌ترین اعضای ان‌پی‌تی است و تاکنون هیچ انحرانی از تعهدات آن شناسایی نشده و هیچ گونه مدرک و سندی وجود ندارد که نشان دهد که تهران قصد دارد مشارکتش در ان‌پی‌تی را بازبینی و شروع به توسعه تسلیحات هسته‌ای کند.

منبع: مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه