شناسه: 94936
آصفری در گفتگو با جهت پرس

حمایت از جمهوری اسلامی تکلیف مردم و مسئولان است

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: ملت شریف و بزرگی هستند که با وجود تهدیدات بیگانه و فشارهای خارجی که علیه ملت ایران است باز هم پای نظام و انقلاب مانده‌اند.
به گزارش جهت پرس، 

 محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جهت پرس، اظهار داشت: علیرغم فشارها و تحریم‌ها توانستیم به استقلال و خودکفایی در بخش‌های مختلف برسیم. لذا اتحاد و همدلی بین مردم ایران میتواند توطئه‌هایی که علیه کشورمان وجود دارد را خنثی کند. امروز دشمنان این نظام که رسانه‌های بیگانه و معاند را در  دست دارند به دنبال این هستند که با اختلاف افکنی و تفرقه بین مردم ایران بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند چرا که می دانند با ایران مقتدر نمیتوانند مبارزه کنند و به دنبال این هستند که با اختلاف افکنی بین اقوام ایران به آن اهداف شوم  خود برسند.

همین امر ضرورت تببین و توضیح این تکلیف را به صراحت نشان می دهد؛ ملت ایران بایستی هوشیار باشند و علیرغم اینکه وظیفه دولت و مسئولین این است که دغدغه و مشکلات مردم را حل کند ولی نباید اجازه دهیم که دشمن با ایجاد اختلاف بین ملت و اقوام مختلف به اهداف خود برسند و مهمترین نکته برای ایستادگی در مقابل توطئه‌های بیگانگان اتحاد و همدلی بین کرد و ترک و لر و بلوچ و فارس و سیستانی و عرب و… میباشد.  

جناب آصفری! عده‌ای موافق نظام هستند اما حاضر به حمایت علنی از نظام نیستند فکر میکنید علت این امر  چیست؟

بله ما نان به نرخ روز خور هم در داخل نظام داریم که هر زمان ببینند موج به کدام طرف می رود سوار آن موج می شوند و موج سواری می کنند، اینها نه دلسوز مردم هستند و نه دلسوز کشور. امروز نظام نیازمند به همدلی و دلسوزی و اتحاد و انسجام و پشتیبانی از نظام مردم سالاری دینی ایران دارد و همه بایستی از این کشور و تمامیت این کشور دفاع کنیم. بویژه کسانی که امروز در پست و مسئولیت‌های مختلف هستند نبایستی آلارم منفی صادر کنند که سبب شود مردم ناامید شوند بلکه باید امید را با عمل و اقدام در کشور زنده کنند. 

ما شاهد جنگ سایبری بزرگی در مقابل جمهوری اسلامی هستیم، فکر میکنید راهکار مقابله با آن چیست؟ 

به اعتقاد من بایستی جهاد تبیین را در کشور بیشتر کنیم، بالاخره نظام خدمات بزرگی را در این 40 سال عمر انقلاب داشته و این خدمات نظام بوده که امروز دشمن عصبانی و ناراحت است. دشمن فکر میکرد اگر ما را تحریم کند و جنگ اقتصادی راه بیاندازد و فشارهای بین المللی علیه کشور ما داشته باشد، جمهوری اسلامی ایران سرنگون میشود و از بین میرود. دشمن نه تنها نتوانسته به آن اهدافش برسد که هیچ بلکه نظام توانسته سکوهای موفقیت آمیزی را در موضوعات مختلف از جمله موشکی و نانو، هسته‌ای، عمرانی و … دستاوردهای بزرگی را داشته باشد، لذا دشمن از این جهت ناراحت و عصبانی است و برای ضربه به ما به چیزی از جنگ اقتصادی تا جنگ ترکیبی دست میزند. 

ما باید جهاد تبیین را بیشتر گسترش دهیم و مردم را بیشتر در جهت اقدامات انجام شده آشنا کنیم و در کنارش هم بایستی فاصله طبقاتی که متاسفانه امروز کشور ایجاد شده که برخی به نان شبشان هم محتاج هستند و برخی چندلپی دارند میخورند را از بین ببریم. 

باید با تصویب قوانین درست و نظارت صحیح این فاصله‌ها کم شود و کسی اجازه استفاده از رانت و جایگاه اطلاعات اقتصادی را نداشته باشد. عدالت اگر در سطح جامعه بیشتر پیاده شود مردم سطح رضایتمندی شان نسبت به نظام بیشتر میشود، همه مردم امروز اعتقاد دارند که نظام باید بماند چرا که میدانند اگر این اتفاق صورت بگیرد ایران تجزیه خواهد شد و آن موقع فضای غارت ایران توسط کشورهای بیگانه ایجاد میشود.

مردم اعتقاد دارند بایستی یک سری اصلاحات در وضعیت اقتصادی، تورم و بیکاری و… ایجاد شود و این خود باعث میشود که فضای امید در کشور ایجاد شود. در فضای مجازی هم امروز ما متاسفانه به دلیل آن تولید محتوایی که در فضای مجازی باید میداشتیم و نداشتیم عقب افتاده و دچار آسیب شدیم و طرف بیگانه از فضای مجازی به نفع خودش استفاده کرد.

برچسب ها

ثبت دیدگاه