شناسه: 94742
بیانیه سفارت روسیه در واشنگتن؛

آمریکا آشکارا در امور داخلی روسیه دخالت می‌کند

سفارت روسیه در واشنگتن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد آمریکا به انتخاب مردم روسیه درباره پایبندی به هنجارهای اخلافی این کشور احترام نمی‌گذارد و این مداخله آشکار در امور داخلی روسیه است.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از ریانووستی، سفارت روسیه در واشنگتن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد اظهارات مقامات آمریکا درباره ممنوعیت تبلیغات همجنس‌گرایان در این کشور، «مداخله فاحش در امور داخلی روسیه» است.

در این بیانیه آمده است: ما چنین اظهاراتی را مداخله فاحش در امور داخلی خود می‌دانیم. روسیه به طور مداوم از ارزش‌های سنتی خانواده حمایت می‌کند. ما آشکارا درباره رد تلاش‌های کشورهای غربی به رهبری آمریکا برای تحمیل ایده‌های شبه لیبرالی و انحرافی درباره حقوق بشر در دیگر کشورها صحبت می‌کنیم.

این بیانیه در ادامه از دولت و مقامات آمریکا می‌خواهد به انتخاب مردم روسیه درباره پایبندی به دستورالعمل‌ها و هنجارهای اخلافی احترام بگذارند که تعریف‌کننده هویت مدنی روسیه است.

‌آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا اخیراً با انتشار پیامی در توئیتر نوشته بود «ممنوعیت تبلیغات همجنس‌گرایی در روسیه، نمونه و ضربه جدی دیگری به آزادی بیان و حقوق بشر است» و از قانونگذران روس خواسته بود این چنین قانونی را لغو کنند.

منبع: مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه