شناسه: 94674
جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

آلمان یک - ژاپن ۲ / شرق آسیا، نقطه ضعف ژرمن ها

تیم‌های فوتبال آلمان و ژاپن در جریان رقابت‌های مرحله گروهی جام جهانی قطر به مصاف هم رفتند.
به گزارش جهت پرس، 

پرافتخارترین تیم جام‌های جهانی در قرن حاضر، رویای بالا بردن دوباره جام را در سر دارد و در گام اول باید در برابر سامورایی‌ها صف آرایی کند. بعد از اتفاق باورنکردنی حذف مانشافت در جام قبلی، آن‌ها با مربی جدید و عملکردی خیره‌کننده پا به این تورنمنت گذاشته‌اند. آلمان به عنوان اولین تیم با ۹ پیروزی از ۱۰ بازی انتخابی، زنگ خطر را از پیش برای تیم‌های دیگر به صدا درآورده است. قهرمان چهار دوره جام جهانی تجربه دو تقابل دوستانه با ژاپن را دارد و در هیچ کدام از آن‌ها بازنده نبوده است.

ژاپن نماینده آسیا البته حریفی دست و پا بسته نیست و فلیک رییس مانشافت هم با اشاره به این موضوع در کنفرانس خبری، فوتبال ژاپن را ستود. نماینده آسیا هم با نتایج در خور و مناسب به قطر سفر کرده است. ژاپنی‌ها در آخرین دیدار پیش از جام ۲ بر ۱ در مقابل کانادا شکست خوردند، اما در پنج دیدار قبل از آن ۴ برد و تنها یک مساوی مقابل اکوادور بدست آوردند. هاجیمه موریاسو و شاگردانش به دنبال تکرار شکست تلخ آلمان در مقابل یک تیم آسیایی هستند و بنظر، پتانسیل این کار را هم دارند.

مشخصات دیدار:
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه E
ورزشگاه: خلیفه (شهر دوحه) - ساعت ۱۶:۳۰
داور: ایوان بارتون (السالوادور)
کمک‌ها: دیوید موران (السالوادور) و  ژاچاری زیگِلار (سورینام)
داور چهارم: سعید مارتینز (هندوراس)

جام جهانی قطر؛ آلمان ۰ - ژاپن ۰

تیم ملی آلمان:

مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، نیکو شلوتربرک، نیکولاس زوله، دیوید رائوم، جاشوا کیمیش، ایلکای گوندوگان، جمال موسیلا، توماس مولر، سرژ گنابری و کای هاورتز

سرمربی: هانسی فلیک

جام جهانی قطر؛ آلمان ۰ - ژاپن ۰

 

تیم ملی ژاپن:

شوئیچی گوندا، مایا یوشیدا، کو ایتاکورا، هیروکی ساکای، یوتو ناگاتومو، واتارو اندو، آئو تاناکا، جونیا ایتو، دایچی کامادا و تاکفوسا کوبو و دایزن مائدا

سرمربی: هاجیمه موریاسو

لحظات حساس:

دقیقه ۸: ضد حمله برق آسا و یک توپ ربایی فوق‌العاده از سامورایی‌ها. آن‌ها با سه پاس توپ را از میانه میدان به محوطه آلمان رساندند و مائدا هم به یک ضربه پای راست توپ را به تور چسباند، اما داور پرچمش را بالا برد تا شادی ژاپنی‌ها کوتاه شود.

دقیقه ۱۶: کیمیش با یک ارسال کرنر دقیق و برای تیر دوم رودیگر را پیدا کرد و ضربه این مدافع به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۰: کار ترکیبی دیدنی بین گوندوگان و موسیالا در پشت محوطه ژاپن به شوت سنگین کیمیش به سمت دروازه آبی پوشان ختم شد، ولی گوندا توپ را دفع کرد. در برگشت توپ به گوندوگان رسید، اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت. البته کمک داور پیش از این موقعیت او را آفساید اعلام کرد.

جام جهانی قطر؛ آلمان یک - ژاپن ۰

دقیقه ۲۷: حرکت خوب گنابری و مولر در جناح راست با پاس در عرض به گوندوگان رسید و او از پشت محوطه شانس خود را امتحان کرد، ولی توپ در دستان گوندا آرام گرفت.

دقیقه ۳۳ (گل اول آلمان):در دقیقه ۳۳ دیدار ایلکای گوندوگان بازیکن تیم فوتبال آلمان گل اول دیدار را از روی نقطه پنالتی برای شاگردان فلیک به ثمر رساند.

دقیقه ۴۵: موسیالا ستاره جوان آلمان پشت محوطه پاس را از کیمیش دریافت و با یک چرخش وارد محوطه شد، اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴+۴۵: ارسال مولر به درون محوطه جریمه به ضربه سر کیمیش به سمت دروازه ختم شد، اما دروازه بان ژاپن توانست به خوبی توپ را دور کند و توپ برگشتی به وسیله هاورتز درون دروازه قرار گرفت و داور وسط زمین را نشان داد، اما لحظاتی بعد کمک داور ویدیویی ( VAR ) گل را مردود اعلام کرد.

دقیقه ۵+۴۵: در وقت‌های تلف شده ارسال از کنار محوطه آلمان به وسیله ناگاتومو به تیر اول و مائدا رسید، ولی ضربه سر این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۱: ضد حمله سریع از بازیکنان آلمان و پاس رائوم درون محوطه به موسیالا رسید و او با جا گذاشتن مدافعان ژاپن شوت سنگینی به سمت دروازه زد، ولی توپ او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۸: بازی ترکیبی میتوما و ایتو به سانتر درون محوطه تبدیل شد، اما ضربه سر میتومو از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰: حرکت تکنیکی موسیالا و پاس او به ایلکای به ضربه ناگهانی گوندوگان از پشت محوطه ژاپن ختم شد، ولی توپ او بعد از برخورد با تیرک از کنار دروازه به بیرون رفت تا آه از نهاد هواداران آلمان بلند شود.

دقیقه ۷۰: حرکت زیبای بازیکنان آلمان، توپ را به گنبری درون محوطه رساند و او توپ را برای هافمن کاشت، ولی ضربه او توسط گوندا دفع شد و در ادامه هم گنابری به سمت دروازه شلیک کرد و بازهم گوندا ناجی دروازه ژاپن شد.

دقیقه ۷۱: سانتر رائوم از جناح چپ و ضربه سر گنبری بازهم با واکنش گوندا دفع شد و در برگشت هم توپ بوسیله دروازه‌بان ژاپن به کرنر رفت.

دقیقه ۸۳: ژاپنی‌ها با ضربه تاکوما آسانو گل دوم خودشان را به ثمر رساندند.

دیدار تیم های فوتبال آلمان و ژاپن با برتری 2 بر یک سامورایی ها به پایان رسید.

 

برچسب ها

ثبت دیدگاه