شناسه: 94607
رفتار رادیکال نخبه‌ها بازم تکرار شد!

دانشگاه شریف باز هم شلوغ شد/ فحاشی دوباره دانشجویان در پاسخ به اساتید

دومین نشست گفتگوی اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف برگزار شد ولی با شعارهای تند دانشجویان همراه بود.
به گزارش جهت پرس، 

امروز در حالی که با دومین نشست گفتگوی اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف، به دعوت دکتر کریمی‌پور دبیر کمیته صنفی اساتید، به آرام‌تر شدن فضا امید بود، جمعی حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفره مقابل دانشکده کامپیوتر جمع شده و با شعارهایی مثل می‌ریم تا سرنگونی، کشته ندادیم که سازش کنیم و... به حرکت افتادند.

معاون دانشجویی دانشگاه هم میان بخشی از حاضرین رفت و از تبعاتی که تجمعات بدون مجوز و شعارهای تند می‌توانند برای آزادی دو دانشجوی بازداشتی یا حاضرین تجمع یا... داشته باشد، صحبت کرد؛ اما فایده‌ای نداشت.

دیگر اساتید نیز تلاش کردند تا شعارهای تند جمعیت را کاهش دهند و با آن‌ها صحبت کنند اما شعارها ادامه یافت.

پس از شعارهای رکیک بود که دانشجویانی که در مسجد دانشگاه بودند، مقابل سردر آمده و شعارهایی مثل «شدید حامی اوباش؛ دانشجوهای فحاش» سردادند، جمعیت مقابل نیز شعارهای تندی سردادند که مودبانه‌ترینش مرگ بر کل نظام بود.

به گزارش روزنامه شریف التهاب و شعارهای تند لحظاتی باعث درگیری دو طرف شده که با تلاش‌های انتظامات از هم جدا می‌شوند.

دانشجویان بسیجی گفته‌اند با پاره‌آجر، شاخه‌درخت، آب‌پاش فضای سبز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

حوالی عصر روزنامه شریف نوشت: التهاب مقابل دانشکده هوافضا بالاست و لحظاتی هم درگیری میان دو طرف بالا می‌گیرد و علاوه بر بطری و آب‌پاش، تکه‌های درخت هم از طرفی به طرف دیگر پرتاب می‌شود.علی‌رغم تلاش انتظامات و اساتید برای جدا کردن دو طرف، شعارهای تند و پرتاب اشیا باعث درگیری مقطعی دو طرف شده است. دانشگاهی که همیشه علم و آموزش در آن زبان‌زد بوده و اساتید و دانشجویانش به فرهیختگی شهره بوده‌ و هستند، این‌گونه محل توهین، شعار و درگیری جمعی حدوداً ۱۰۰ نفره با یکدیگر شده است‌. با افزایش التهابات و درگیری‌ها، پاره آجر هم از طرف معترضین به طرف دیگر پرتاب شد و همچنان درگیری‌های پراکنده مقابل دانشکده مهندسی هوافضا در جریان است.

ساعتی قبل درگیری و تجمع پایان یافت و دانشجویان در حال خروج از دانشگاه هستند.


رفتار رادیکال نخبه‌ها بازم تکرار شد! | دانلود

برچسب ها

ثبت دیدگاه