شناسه: 94597
جهت بررسی می‌کند

از اصلی‌ترین عوامل شکست مقابل انگلیس تا شانس صعود تیم ملی

موضوعات مهمی در جریان دیدار اول ایران برابر انگلیس زمینه‌ساز شکست تلخ برای شاگردان کی‌روش شد.
به گزارش جهت پرس، 

با مروری بر تحلیل‌های صورت گرفته از ترکیب تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل انگلیس می‌توان به اشتباهات کادر فنی در چینش اولیه ترکیب ابتدایی این دیدار اشاره کرد. اگرچه موضوعی مانند مصدومیت دور از انتظار علیرضا بیرانوند را هم می توان در ثبت این شکست پرگل موثر دانست اما 3 تعویض در آغاز بازی ایران در نیمه دوم نشان از این بود که کی روش و همکارانش به اشتباهات خود در چیدمان اولیه در ترکیب این دیدار اذعان داشته اند و با این تعویض ها درصدد برآمدند تا جلوی ضرر بیشتر را بگیرند اما در نهایت اشتباهات در نیمه اول شوک بدی به تیم ملی وارد کرد به طوری که امکان جبران برای تیم ایران میسر نشد.

بازی ایران و انگلیس نشان داد که غیبت علیرضا بیرانوند می‌تواند چه تاثیر بزرگی روی شرایط تیم ملی فوتبال ایران داشته باشد. به همین خاطر قطعا همه اعضای کادرفنی و هواداران تیم ملی امید دارند که او زودتر به بهبودی برسد و به ترکیب تیم ملی در بازی های بعدی برگردد. به خصوص بعد از روزهای سختی که دروازه بان شماره یک ایران در هفته گذشته پشت سر گذاشته است.

 

این در حالی است که نمی‌شود به عملکرد سیدحسین حسینی مقابل انگلیس نیز چندان نقد وارد کرد؛ او در شرایطی به عنوان یار جانشین در ترکیب تیم ملی قرار گرفت که از نظر ذهنی خودش را برای حضور در زمین آماده نکرده بود. از مدت‌ها قبل مشخص بود که بیرانوند گلر فیکس ایران در جام‌جهانی است و شاید بدبین ترین هوادار فوتبال ایران هم تصور مصدومیت بیرانوند وحضور حسینی در زمین را نمی‌کرد.

حسینی در جریان مسابقات دوستانه ایران مقابل سنگال، تونس و حتی نیکاراگوئه عملکرد خوبی به عنوان دروازه بان جانشین داشت اما امروز با چالشی دشوار مقابل انگلیسی مواجه شد که در مصاف با ایران در حد یک مدعی قهرمانی ظاهر شد و عملکرد فوق‌العاده‌ای را ارائه کرد.

بیرانوند بعد ازدیدار با انگلیس همراه با کادر پزشکی تیم ملی راهی بیمارستانی در قطر شد تا از بینی شکسته خود عکس‌برداری کند و روند درمان او شروع شود. اعضای تیم ملی امیدوارند مصدومیت و شکستگی بینی بیرانوند به حدی شدید نباشد که نیاز به جراحی پیدا کند. امیدواری به اینکه شاید بشود با جا انداختگی بینی بیرانوند را به شرایط بهتری برگرداند.


از سوی دیگر با توجه به فاصله کم(4 روز) تا مسابقه با ولز شاید رسیدن این دروازه بان به شرایط بازی کاری بسیار دشوار باشد اما شاید بشود با استفاده از گاردهای ویژه بیرو را به شرایط بازی رساند و او دوباره به چارچوب تیم ملی برگردد. باید دید در یکی دو روز آینده دروازه بان شماره یک ایران چه وضعیتی پیدا خواهد کرد.
 

ایران چقدر شانس صعود دارد؟

امریکا و ولز - دو هم‌تیمی دیگر ایران - دیشب در دومین بازی گروه B رقابت‌های جام جهانی قطر پس از ۹۰ دقیقه تلاش، امتیاز‌ها را با یکدیگر تقسیم کردند تا امید‌ها به اردوی تیم ملی بازگشته و سرنوشت صعود به مرحله بعد در دستان خود بازیکنان و کادر فنی تیم قرار بگیرد.

از این رو، چنانچه تیم ملی کشورمان در دو بازی آینده خود مقابل ولز و آمریکا با هر نتیجه‌ای پیروز از میدان خارج شود یا حتی مانند جام جهانی گذشته با یک برد و یک مساوی بتواند ۴ امتیاز از دو بازی باقیمانده خود کسب کند براحتی می‌تواند به مرحله بعدی مسابقات صعود کند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه