شناسه: 94532
جهت بررسی می‌کند

براندازان به چهره اصلاح طلب هم رحم نکردند/ چرا زیدآبادی خداحافظی کرد؟

احمد زیدآبادی، فعال اصلاح‌طلب و نویسنده و منتقد خشونت در یادداشتی گلایه آمیز از فحاشی اغتشاشگران از فضای رسانه‌ای خداحافظی کرد.
به گزارش جهت پرس، 

احمد زیدآبادی، فعال اصلاح‌طلب، نویسنده و مدافع طرح "پرهیز از خشونت" در مطلبی به  عملکرد حامد اسماعیلیون و ارتباط و همکاری او با سازمان مجاهدین خلق (منافقین) انتقاد کرد و در پی این انتقاد بسیاری از براندازان جمهوری اسلامی به او حمله و فحاشی کردند که باعث شد این فعال‌ اصلاح‌طلب در یادداشتی گلایه‌آمیز با مضمون زیر از فضای مجازی و رسانه‌ای خداحافظی کند.

وی در کانال تلگرامی اش یادداشتی با عنوان " لحظه خداحافظی" منتشر کرد. زیدآبادی با شرح اتفاقات تلخی که او را به این تصمیم‌هاش رسانده، نوشت: بازتاب مطلبی که خطاب به حامد اسماعیلیون نوشتم، مرا نسبت به آیندۀ این کشور از هر جهت روشن کرد؛ گرچه پیش از آن هم، برایم کم و بیش روشن بود. از فحاشی چارپاداری تا تهدید به قتل و تجاوزِ جنسی، بخشی از واکنش افرادی بود که در فضای مجازی و غیرمجازی به حمایت از آقای اسماعیلیون نثارم کردند. من این سرزمین را سرزمین عطار و سنایی و مولوی و خیام و حافظ و سعدی می‌دانستم. هرگز فکر نمی‌کردم بخشی از مردم این سرزمین روزی به این نقطه برسند. حالا که رسیده‌اند، دیگر جای حضور من نیست. به هر حال، من هم از پوست و گوشت و خون و عصب ساخته شده‌ام. فشارها از همه سوست و من چنان تنها و غریب مانده‌ام که مرگ را بر هموطنی با چنین افرادی ترجیح می‌دهم. این لحظه، لحظۀ خداحافظی من با سیاستی است که می‌خواهد با این شیوه و روش پیش برود. من این صحنه را ترک می‌کنم، چون هیچ رگی در وجودم با آن سنخیت ندارد و با سرتاسرش بیگانه‌ام. از این به بعد، بر نوشتن کتاب‌هایم متمرکر می‌شوم و در این کانال نیز فقط در بارۀ تاریخ و امور انتزاعی می‌نویسم و کلامی از آنچه در این کشور می‌گذرد و خواهد گذشت، نخواهم نوشت. این تصمیم برگشت‌ناپذیر است. اگر ممنوع‌الخروج نبودم و پاسپورت داشتم، برای مدتی به یاد دوران شکوفایی فرهنگ ایران، به سمرقند یا بخارا می‌رفتم و یا راهی عراق می‌شدم و به یادِ لحظه‌های غربت و مظلومیت علی در جوار مسجد کوفه ساکن می‌شدم.
با این همه، من عاشق وطنم هستم. برایش دعای خیر می‌کنم و این تنها کاری است که فعلاً از دستم برمی‌آید."

واکنش تند و به دور از اخلاق براندازان به خداحافظی زیدآبادی

تعدادی از مخالفین جمهوری اسلامی حتی ماجرای خداحافظی رسانه‌ای احمد زیدآبادی را هم با تندی و به دور از اخلاق جواب دادند یا رفتن او را مسخره کرده و گفته‌اند که به زودی باز می‌گردد.

تصویر
زید
تصویر
زید

 

تصویر
زید
تصویر
زید

 

تصویر
زید

واکنش افرادی انقلابی و موافق نظام نسبت به خداحافظی زیدآبادی 

برخی افراد اصول‌گرا یا موافقان نظام به این ماجرا از این جهت واکنش دادند که آن‌ها سال‌هاست که فحش و ناسزا می‌شنوند ولی با نظام قهر نکرده‌اند و بهتر است سعه صدر بیشتری از خودش نشان بدهد.

تصویر
یامین

برچسب ها

ثبت دیدگاه