شناسه: 94488
واشینگتن پست مدعی شد:

توافق تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در خاک روسیه

روزنامه «واشینگتن پست» طی گزارشی با اشاره به ادعاهای تکراری مبنی بر استفاده روسیه از پهپادهای ایران در جنگ اوکراین، مدعی شد که تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در خاک روسیه توافق کرده‌اند.
به گزارش جهت پرس، 

روزنامه «واشنگتن پست» طی گزارشی با اشاره به ادعاهای تکراری مبنی بر استفاده روسیه از پهپادهای ایران در جنگ اوکراین، مدعی شد که تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در خاک روسیه توافق کرده‌اند.

این روزنامه به نقل از سه مقام آگاه که به نام آنها اشاره‌ای نشده است، نوشت که مقام‌های مسکو و تهران اوایل ماه جاری میلادی طی نشستی در ایران، قرارداد ساخت این پهپادها را نهایی کردند.

در ادامه ادعا شده است که ایران و روسیه به سرعت در حال حرکت برای انتقال طرح‌ها و اجزای کلیدی هستند که زمینه ساخت این پهپاد طی ماه‌های آینده را فراهم می‌کند.

واشنگتن‌پست همچنین مدعی شد که چنین توافقی، این امکان را برای روسیه فراهم می‌کند که انبار سیستم‌های تسلیحاتی نسبتاً ارزان اما در عین حال به‌شدت نابودکننده خود را گسترش دهد.

بر اساس این گزارش، این توافق همچنین نیاز حیاتی روسیه به مهمات هدایت‌شونده دقیق که پس ازگذشت ۹ ماه از حمله به اوکراین با کمبود آنها مواجه است را برطرف کند و از طرف دیگر، مزایای اقتصادی و سیاسی قابل توجهی برای ایران دارد.

به ادعای این روزنامه آمریکایی، روسیه از ماه آگوست گذشته بیش از ۴۰۰ پهپاد تهاجمی ساخت ایران را علیه اوکراین مستقر کرده است که بسیاری از این پهپادها در حملات علیه اهداف زیرساختی غیرنظامی مانند نیروگاه‌ها استفاده می‌شود.

برچسب ها

ثبت دیدگاه