شناسه: 93941

پروژه‌ تجزیه ایران در شبکه تروریستی آل‌سعود/ بیش از ۱۲۰ مصاحبه با تجزیه‌طلب‌ها در ۵۰ روز

شبکه ایران‌اینترنشنال در ۵۰ روز گذشته با ۲۵ چهره تجزیه‌طلب بیش از ۱۲۰ بار مصاحبه کرده است که ماهیت تروریستی این شبکه را افشا می‌کند.
به گزارش جهت پرس، 

روز دوشنبه (16 آبان) یک فایل صوتی از صحبت‌های «رعنا رحیم‌پور» خبرنگار بی‌بی‌سی منتشر شد که در آن وی به‌نحو بی‌پرده‌ای از هدف تکه تکه و تجزیه شدن ایران خبر می‌دهد و تأکید می‌کند که هدف پشت‌پرده آشوب‌طلبی‌ها نه دموکراسی، بلکه تجزیه است.

او مشخصاً خبر می‌دهد که در رسانه سعودی ایران اینترنشنال ابلاغ شده است که فقط با رهبران احزاب {تجزیه‌طلب} گفت‌وگو و به آنها تریبون داده شود.

آنچه خانم رحیم‌پور در این فایل صوتی می‌گوید، با توجه به خط‌مشی شبکه ایران اینترنشنال و افرادی که در این شبکه پای تریبون می‌آمدند نکته جدیدی نداشت اما رسماً پرده از ماهیت تروریستی این شبکه و همدستی آن با دشمنان ایران پرده برداشت.

در پیمایشی که روی برنامه‌های این شبکه در 50 روز گذشته انجام شد، قریب 25 چهرۀ تجزیه‌طلب بیش از 120 بار در این شبکه پای تریبون آمده و صحبت کرده‌اند. این تمرکز بر چهره‌های تجزیه‌طلب منحصر به اقوام خاصی نبود و آنها تلاش کردند افراد خودفروخته از همه اقوام ایرانی را روی آنتن بیاورند و پروژه تجزیه را با تحریک به اقدامات تروریستی و آشوب‌آفرینی از طریق رسانه‌شان پیش ببرند!

البته این تعداد منحصر به افرادی است که به‌عنوان تجزیه‌طلب شناخته می‌شوند و نه دیگر سیاسیونی که صحبت‌های تجزیه‌طلبانه و قوم‌گرایانه کرده باشند.

از ابتدای اغتشاشات، با توجه به کردتبار بودن خانم مهسا امینی و تحرکات گروهک‌های تجزیه‌طلب در استان کردستان و شهرهای غرب ایران، سرکردگان گروه‌های تروریستی کومله، دموکرات کردستان و حزب آزادی تقریباً روزانه در این شبکه صاحب تریبون بودند.

در این بررسی، چهره‌های تجزیه‌طلب کرد همچون عبدالله مهتدی دبیرکل گروهک کومله، سلام قادری عضو کمیته مرکزی کومله، ابراهیم علیزاده دبیر اول کومله سازمان کردستان حزب کمونیست ایران، عمر ایلخانی‌زاده دبیرکل کومله زحمتکشان کردستان، مصطفی هجری مسئول اجرایی حزب دموکرات کردستان، آسو صالح عضو دموکرات کردستان، خالد عزیزی دبیرکل موکرات کردستان، حسین یزدان‌پناه مسئول نظامی گروهک تروریستی آزادی کردستان بالغ بر 40 بار در این شبکه حاضر شده‌اند.

جالب اینجاست در هفته‌های اخیر این شبکه با برخی فعالان تجزیه‌طلب آذری نیز گفت‌وگو کرده است؛ شخصیت‌هایی متعلق به احزابی که تا پیش از این حتی نامی از‌ آنها در اینترنت نبوده است و به‌نظر می‌رسد برای پیشبرد هدف تجزیه‌طلبانه یک‌شبه خلق شده و روی خط آمدند.

یاشار حکاک‌پور فعال حقوق اِتنیک (اقوام)، صالح کامرانی دبیر حزب مرکز آذربایجان، ژاله تبریزی، مدیریت جمعیت حقوق بشر آذربایجان، سیمین صبری، سخنگوی حزب اتحاد دمکرات آذربایجان و علیرضا اردبیلی، مدیر وب‌سایت تریبون آذربایجان بیش از 25 بار در این شبکه صحبت کرده‌اند. این شخصیت‌ها پیشتر تحت عنوان فعال سیاسی در تلویزیون‌های معاند حاضر می‌شدند اما این‌بار ذیل نام تشکل‌های قومیتی مانند اتحاد دموکرات آذربایجان یا حزب مرکز آذربایجان (که پیشتر موجودیتی نداشته است)، اقدام به تحریک مردم و اغتشاش‌‌آفرینی در راستای پروژه تجزیه‌طلبی می‌کردند.

اما شاید بیشترین تریبون در اختیار تجزیه‌طلبان بلوچستان با توجه به درگیری‌های چند هفته گذشته در این استان بود؛ حبیب‌الله سربازی دبیر حزب بلوچستان راجی تپاکی، فریبا بلوچ، رحیم بندوئی عضو حزب مردم بلوچستان، ناصر بولیدی دبیرکل حزب مردم بلوچستان، بهرام میرلاشاری عضو شورای همکاری بلوچستان، ابراهیم احراری مجری شبکه وهابی کلمه، عبدالرئوف ملازهی، عبدالله عارف، غلامرضا حسین‌بر عضو جبهه مردم بلوچستان و مهدی نخل‌احمدی جمعاً نزدیک 40 بار در این شبکه به تحریک مردم و بازگویی اخبار کذب از این استان اقدام کردند.

این شبکه تروریستی پای فعالان تجزیه‌طلب عرب را هم به این شبکه باز کرده است؛ مونا سیلاوی از حزب تضامن دموکراتیک اهواز و موسی شریفی چند بار تریبون در اختیارشان قرار گرفت.

روز گذشته (17 آبان) وزیر اطلاعات اعلام کرد که شبکه اینترنشنال از سوی دستگاه امنیتی ایران به‌عنوان سازمان تروریستی شناخته می‌شود.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

بابائی | چهارشنبه, 08/18/1401 - 19:48 | | پاسخ | پیوند ثابت

۱۹:۳۲۱۸ آبان ۱۴۰۱
تروریست های مورد حمایت مدعیان دروغین حقوق بشر و مزدورانشان از سال 2011 تاکنون چگونه و چطور وارد سوریه و عراق شدند؟
چه کسانی از سال 2011 تاکنون تروریست های آمریکا، کشورهای اروپایی وغیره را وارد سوریه و عراق کرده است؟ سران بی ادب ترکیه جنایتکار با دریافت رشوه و یا پول دلالی از برخی کشورهای اروپایی و برخی کشورهای عربی!
ترکیه جنایتکار از سال 2011 تاکنون 100 درصد فقط عامل اصلی قتل عام مظلومان و مسلمانان در سوریه، عراق، منطقه خاورمیانه و جهان بوده است به خاطر که همه تروریست های کشورهای غربی جنایتکار را وارد سوریه، عراق و منطقه خاورمیانه کرده است و همچنان نیز ادامه می دهد.
بابائی | چهارشنبه, 08/18/1401 - 19:59 | | پاسخ | پیوند ثابت
مدعیان دروغین حقوق بشر و مزدورانشان از سال 1980 تاکنون از گروهک تروریستی ضد انقلاب و گروهک تروریستی منافقین در عراق و کشورهای اروپایی حمایت می کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.

مدعیان دروغین حقوق بشر و مزدورانشان از سال 2001 تاکنون از تروریسم در سوریه، عراق، منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.

مدعیان دروغین حقوق بشر و مزدورانشان از سال 2001 تاکنون از تروریست های القاعده در سوریه، عراق، منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.

مدعیان دروغین حقوق بشر و مزدورانشان از سال 2011 تاکنون از تروریست های داعش در سوریه، عراق، منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.
بابائی | چهارشنبه, 08/18/1401 - 20:14 | | پاسخ | پیوند ثابت

شبکه ایران‌اینترنشنال دیگر نمی تواند بر تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی عربستان سعودی و متحدانش سرپوش بگذارد.
شبکه ایران‌اینترنشنال دیگر نمی تواند بر تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی ائتلاف متجاوز رژیم کودک کش سعودی و مزدورانشان سرپوش بگذارد.