شناسه: 93329

اجتماع تهرانی‌ها علیه مداخلات آلمان در اغتشاشات اخیر

جمعی از مردم و ایثارگران ۸ سال جنگ تحمیلی در اعتراض به اقدامات مداخله‌ جویانه دولت آلمان و نقشی که سفارتخانه آن کشور در اغتشاشات اخیر داشت، روبه‌روی ساختمان این سفارت تجمع کردند.
به گزارش جهت پرس، 

جمعی از مردم و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی صبح امروز (10 آبان) در اعتراض به اقدامات مداخله‌جویانه دولت آلمان و نقشی که سفارتخانه آن کشور در اغتشاشات اخیر داشت، روبه‌روی ساختمان سفارت آلمان در تهران تجمع کردند.

آن‌ها با در دست داشتن پلاکاردهایی و با سر دادن شعارهایی با اشاره به حمایت‌هایی که دولت آلمان در حمایت از رژیم بعث و صدام در جنگ تحمیلی داشت، نسبت به اقدامات مداخله‌جویانه آلمان در روزهای گذشته واکنش نشان دادند.

یکی از جانبازان جنگ تحمیلی که در این تجمع حضور دارد می‌گوید: تعدادی از همرزمان و دوستان من در جنگ به‌دلیل حملات شیمیایی دشمن جانباز شدند و به شهادت رسیدند. طبق اسنادی که به دست آمد مشخص شد آلمان مواد اولیه بمب‌های شیمیایی را در اختیار صدام قرار داده است.

گفتنی است؛ صدراعظم و وزیر امور خارجه آلمان در روزهای گذشته در حمایت از ناآرامی‌ها اظهاراتی مداخله‌جویانه داشتند.

همچنین طبق اطلاعیه منتشرشده وزارت اطلاعات در روز هشتم مهر سفارت آلمان در اغتشاشات اخیر نقش داشت و 9 تبعه آلمانی، فرانسوی، سوئدی و... در همان روزهای نخست دستگیر شدند.

وزارت امور خارجه نیز در روزهای گذشته در دو نوبت سفیر آلمان در کشورمان را به وزارتخانه فراخواند و اعتراض رسمی ایران به اقدامات مداخله‌جویانه آن دولت را اعلام کرد و از سفیر توضیحاتی خواست.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه