شناسه: 92985
یادداشت تحلیلی؛

چند نکته پیرامون حادثه تروریستی شاهچراغ/ سعودی‌ها تنبیه خواهند شد؟

 بی تردید این‌حمله تروریستی در چهارچوب راهبرد بن سلمان برای کشانیدن درون ایران به جنگ انجام گرفته است.  بیانیه سپاه پاسداران پس از این حادثه نشان میدهد که قصد دارد آمران و طراحان آن را مجازات کند.
به گزارش جهت پرس، 

علیرضا تقوی‌نیا، دانشجوی دکتری علوم سیاسی دانشگاه تهران پیرامون حادثه تروریستی شاهچراغ نوشت:  بی تردید این‌حمله تروریستی در چهارچوب راهبرد بن سلمان برای کشانیدن درون ایران به جنگ انجام گرفته است.  بیانیه سپاه پاسداران پس از این حادثه نشان میدهد که قصد دارد آمران و طراحان آن را مجازات کند ؛ همان گونه که قبلا گفته شد فرایند تنبیه سعودی بابت مسائل اخیر ایران و نقش این رژیم در طولانی کردن آشوب ها به زودی آغاز خواهد شد.

برای یک سوژه با تفکر تکفیری، هرکسی غیر از خود و همفکرانش کافر و سزاوار مرگ هستند؛  در نتیجه تضعیف امنیت ملی به ضرر ۸۵ میلیون ایرانی است و داعش فرقی میان طرفدار حکومت و مخالف آن نمی بیند .

وفور قاچاق اسلحه در سالهای اخیر ، اثر خود را در آشوب های اخیر نشان داد و به نظر می رسد باید تمهیدات جدی تری برای مبارزه با ورود سلاح به داخل کشور در نظرگرفته شود.

 تفکر تکفیری، محدودیت جغرافیایی نمی شناسد و با نفوذ به هر ملتی از طریق تبلیغات می تواند تروریست را تربیت و آماده عملیات کند و حتی اگر سلاح گرم در دسترس نباشد ، با استفاده از خودرو یا چاقو و هر ابزار دیگری می تواند تشویق به عملیات تروریستی کند .

 وقتی یک نفر تروریست مسلح می تواند از خلاء امنیتی ایجاد شده بر اثر آشوب ها استفاده ببرد و حادثه ای اینچنین را صورت دهد، پس اگر حجم زیادی از آنان با ایران هم مرز می شدند چه اتفاقی رخ میداد و ناامنی های پس از آن چگونه میشد؟

در نتیجه به نظر میرسد راهبرد جمهوری اسلامی مبنی بر سرکوب تروریست ها از مبداء (سوریه و عراق) کاملا درست و دقیق طراحی شده بود و صدهها هزار نفر مانند تروریست امروز حادثه شیراز که خطری برای امنیت ملی ایران و تمام جهان بودند، در سوریه و عراق دفن شدند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه