شناسه: 92153

هشدار حمله هوایی در سراسر کی‌یف فعال شد

همزمان با شنیده شدن صدای انفجارهای متعدد، آژیر هشدار حمله هوایی بار دیگر صبح امروز پنجشنبه در سراسر منطقه کی‌یف فعال شد.
به گزارش جهت پرس، 

به دنبال حمله تروریستی هفته گذشته سرویس ویژه اوکراین به پل «کرچ» شبه جزیره کریمه، روسیه حملات دقیق موشکی را علیه زیرساخت‌های اوکراین آغاز کرده است.

صبح امروز نیز دفتر ولودمیر زلنسکی رییس‌جمهوری اوکراین از وقوع انفجارهای متعدد در "زیرساخت‌های حیاتی" در منطقه کی‌یف خبر داد.

در این میان آسوشیتدپرس با تکرار ادعای مقام‌های اوکراینی نوشت: صبح امروز پایتخت اوکراین توسط پهپادهای انتحاری کامیکازه ساخت ایران مورد حمله قرار گرفته است.

حدود ساعت ۶ صبح روز شنبه(۱۶ مهر) یک کامیون باری در بخش بزرگراهی پل کریمه منفجر شد. این انفجار، به آتش سوزی در هفت مخزن سوخت قطاری که به سمت کریمه در حال حرکت بود، منجر شد و تردد را در مسیر ریلی و جاده‌ای برای ساعت‌ها مختل کرد. پل «کرچ» نماد الحاق کریمه به روسیه تلقی می‌شود.

روز یکشنبه ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه، این انفجار را تروریستی خواند و هدف آن را تخریب زیرساخت‌های حیاتی غیرنظامی روسیه اعلام کرد. رئیس کمیته تحقیقات روسیه نیز اوکراین را عامل این حمله دانسته و گفته بود که سرویس‌های ویژه اوکراین، در طراحی و اجرای این حمله تروریستی دست داشتند.

صبح روز دوشنبه "حمله دقیق هوایی" روسیه به زیرساخت‌های اوکراین در کی‌یف و چندین شهر  اطراف آن آغاز شد که خسارات زیادی را برای اوکراینی‌ها به دنبال داشت. رییس‌ جمهوری روسیه ساعاتی پس از این حملات تاکید کرده بود که حملات موشکی به زیرساخت‌های اوکراین در پاسخ به چندین مورد از اقدامات ترورستی اوکراینی‌ها و نه فقط حمله شنبه به پل کرچ کریمه بوده است.

برچسب ها

ثبت دیدگاه