شناسه: 92039

روایت رسانه آفریقای جنوبی از شانس بالای صعود ایران

یک سایت آفریقای جنوبی به شانس بالای تیم ملی برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اشاره کرد.
به گزارش جهت پرس، 

جام جهانی ۲۰۲۲ در حالی ۴۰ روز دیگر به میزبانی قطر آغاز خواهد شد که تیم ملی فوتبال ایران با سرمربیگری کارلوس کی‌روش در گروه B با انگلیس، ولز و آمریکا همگروه است. سایت «بیزنس لایو» آفریقای جنوبی در گزارشی با اشاره به اینکه نسل طلایی انگلیس شانس این تیم در گروه B جام جهانی قطر را افزایش می‌دهد و سه‌شیر بیش از هر زمان دیگری پس از قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۶، تیمی باکیفیت‌تر دارد، نوشت: «گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ که تیم‌هایش در رده‌بندی فیفا بین رده نهم تا رده بیستم هستند، گروه مرگ نیست، اما شاید با اختلاف زیاد رقابتی‌ترین گروه باشد».

در این گزارش درباره ایران آمده است: «کارلوس کی‌روش سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی ماه گذشته دوباره سرمربی ایران شد. باید دید آیا این تغییر مربی خیلی سریع و پیش از آغاز  مسابقات جام جهانی نتیجه معکوس خواهد داشت یا خیر. با توجه به آشنایی که کی‌روش با تیمی که آن را به جام‌های جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ رساند؛ دارد این تغییر باید کمک کند. کادرفنی جدید تیم ملی با شکست اروگوئه و تساوی مقابل سنگال در بازی‌های دوستانه در اردوی اتریش، امیدوارکننده شروع به کار کرد.

ایران قوی‌ترین صعود به جام جهانی را از منطقه آسیا داشت. تیم ملی با ۲۵ امتیاز بالاتر از کره جنوبی در گروه A ایستاد و به عنوان صدرنشین این گروه به جام جهانی راه یافت، این در حال است که عربستان با ۲۳ امتیاز در گروه B صدرنشین شد و به جام جهانی صعود کرد. ایران سه بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شده، هر چند آخرین بار آن در سال ۱۹۷۶ بوده است.

تیم کی‌روش بازیکنانی نسبتاً مسن با بازی‌های ملی زیادی دارد و ممکن است نگران این باشد که تیمش انرژی جوانی ندارد. مهدی طارمی در فصل ۲۰-۲۰۱۹ در پرتغال بهترین گلزن لیگ برتر پرتغال با پیراهن تیم ریو آوه بود و در فصل ۲۱-۲۰۲۰ سومین گلزن برتر لیگ برتر پرتغال با پیراهن پورتو و فصل بعد از آن نیز دومین گلزن برتر این لیگ. سردار آزمون که اکنون در بایرلورکوزن است، در مدت زمان پرباری که در روسیه سپری کرد، بهترین گلزن ایران در لیگ قهرمانان اروپا شد.

ایران با رتبه بیستم در رده‌بندی جهانی فیفا، گروه B را سخت خواهد کرد. آن‌ها شانس بالایی دارند که در ششمین جام جهانی خود مرحله گروهی را پشت‌سر بگذارند و صعود کنند».

برچسب ها

ثبت دیدگاه